United poleci na Azory 737 MAX

Piotr Tarabasz - Profil Piotr Tarabasz
11 lutego 2022 10:42
Amerykański przewoźnik United Airlines obsłuży od 13 maja br. trasę z Newark do Ponta Delgada boeingiem 737 MAX. Jest to pierwsze połączenie tego przewoźnika na archipelag Azorów i pierwsze regularne połączenie transatlantyckie realizowane 737 MAX.
Reklama

United Airlines idzie w ślad innego amerykańskiego przewoźnika JetBlue, który zrewolucjonizował podróż przez Atlantyk, używając na swoich trasach do Europy Airbusy A321LR. Tym samym możliwe było ograniczenie kosztów operacyjnych w porównaniu do tradycyjnie używanych samolotów szerokokadłubowych. Choć kanadyjska linia WestJet jako pierwsza ogłosiła chęć użycia 737 MAX na trasach transatlantyckich, to United będzie pierwszym przewoźnikiem, który faktycznie poleci, albowiem połączenie z Toronto Pearson do Edynburga i Glasgow ruszą w czerwcu.


Połączenie ze stolicą Azorów będzie odbywać się codziennie a ostatni lot przewidziany jest na dzień 28 września. Oznacza jednocześnie, że United stawia coraz mocniej na portugalski rynek. W nadchodzącym sezonie letnim, dzięki zwiększeniu liczby lotów na istniejących trasach i uruchomieniu nowych, stanie się przewoźnikiem z największą liczbą portugalskich portów docelowych obsługiwanych z lotnisk w Stanach Zjednoczonych, a licząc liczbę rotacji i ASK wyprzedzi wszystkich przewoźników operujących za oceanem, zostawiając w tyle nawet brazylijski Azul.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama