Air France: Jeszcze więcej lotów do USA

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 lutego 2022 11:38
Od ponownego otwarcia granic USA w listopadzie 2021 r. Air France stopniowo zwiększa swoją siatkę lotów do Stanów Zjednoczonych, które są dla przewoźnika jednym z najważniejszych rynków pod względem liczby oferowanych miejsc na lotach międzykontynentalnych.
Reklama

Obecnie na pokładach samolotów Air France można podróżować do 11 amerykańskich miast, a całkowita oferta miejsc stanowi 90 procent poziomu sprzed pandemii. Przewoźnik zapowiedział dalszą ekspansję w USA. Od wiosny zostaną wznowione loty do kolejnych dwóch miast – Denver i Dallas. W rezultacie w nadchodzącym sezonie francuska linia będzie oferowała połączenia przez Paryż do 13 miast w Stanach Zjednoczonych, oddając do dyspozycji swoich klientów blisko 200 rejsów tygodniowo, czyli o 20 procent więcej niż przed pandemią - latem 2019 roku. Na wszystkich lotach Air France z i do USA działa już usługa Ready to Fly która umożliwia wcześniejszą weryfikację i zatwierdzenie dokumentów zdrowotnych, jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Pasażerowie podróżujący do Stanów Zjednoczonych mogą nadal korzystać z elastycznych biletów, które podlegają bezpłatnym zmianom i zwrotom do 30 czerwca 2022 r.


Obecnie Air France oferuje połączenia do 11 miast w Stanach Zjednoczonych, są to: Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Nowy Jork (JFK), Seattle, San Francisco i Waszyngton, a całkowita pula miejsc na lotach między Francją a USA stanowi 90 procent poziomu sprzed pandemii.


W nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2022 linia planuje dalszą rozbudowę oferty. Od 27 marca 2022 r. Air France wznowi połączenie między Paryżem (CDG) a Dallas w Teksasie, oferując swoim klientom 5 lotów tygodniowo. Natomiast od 4 maja b.r. powracają loty z Paryża (CDG) do Denver w Kolorado (3 razy w tygodniu), które jest nowym nabytkiem w północnoamerykańskiej siatce Air France, zainaugurowanym zaledwie w ubiegłym roku. Ponadto pasażerowie będą mieli do dyspozycji loty do Nowego Jorku (JFK) ponownie z dwóch paryskich lotnisk, dzięki wznowieniu połączeń (1 lot dziennie) na tej trasie z lotniska Orly w Paryżu od 27 marca b.r. W rezultacie w nadchodzącym sezonie letnim francuska linia będzie oferowała połączenia przez Paryż do 13 miast w Stanach Zjednoczonych, oddając do dyspozycji swoich klientów blisko 200 lotów w tygodniu, czyli o 20 procent więcej niż latem 2019 roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama