Herculesy US Air Force wylądowały w Rzeszowie

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
05 lutego 2022 11:21
W podrzeszowskiej Jasionce wylądowały pierwsze samoloty Hercules US Air Force, które przetransportowały grupę przygotowawczą (część z 1700 żołnierzy), którzy mają wzmocnić wschodnią flankę NATO w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie.
Reklama

Wczoraj po godz. 12:00 wylądował kolejny samolot Lockheed C130J Hercules. To już czwarta tego typu maszyna od czwartkowego wieczoru. Przylot herculesów na Podkarpacie ma związek z przygotowaniami do przyjęcia sił głównych Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Miejscem stacjonowania wojskowych ma być na chwilowo G2A Arena przy rzeszowskim lotnisku.


To już kolejna dostawa sprzętu dla amerykańskich żołnierzy, którzy będą stacjonować w Polsce. Na lotnisku w Mielcu ma powstać baza m.in. dla śmigłowców.


Stany Zjednoczone przemieszczają do Polski elementy Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji Powietrznodesantowej z Fort Bragg w Karolinie Północnej. 1,7 tys. z nich, należących do jednej z trzech Brygadowych Grup Bojowych (BCT), przyleci do Polski, do Niemiec uda się 300 osobowy oddział pracowników kwatery głównej 18. Korpusu Powietrznodesantowego.

fot. MON
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama