Nowa linia Surcar Airlines połączy Wyspy Kanaryjskie. Będzie latać hydroplanami

Piotr Tarabasz - Profil Piotr Tarabasz
05 lutego 2022 12:17
Archipelag Wysp Kanaryjskich jest jednym z chętniej odwiedzanych wakacyjnych kierunków przez turystów z wielu europejskich krajów. Teraz ci, którzy odwiedzą ten hiszpański region, zwłaszcza pasjonaci lotnictwa, będą mieli możliwość przeżycia nowej, podniebnej przygody.
Reklama

W miniony poniedziałek (31.01), o godz. 8:05 wystartował z Santa Cruz na Teneryfie pierwszy, próbny lot hydroplanem. Na jego pokładzie, oprócz przedstawicieli nowo powstałej linii Surcar Airlines i lokalnych dziennikarzy, znaleźli się reprezentacji władz lokalnych z przewodniczącym regionalnego parlamentu Gustavo Matosem.


Nowa forma przemieszczania się pomiędzy wyspami nie jest pomyślana wyłącznie jako atrakcja turystyczna. Przewoźnik z Wysp Kanaryjskich, który dopiero rozpoczyna swoją działalność, ma na celu poprawę łączności pomiędzy poszczególnymi wyspami, która z kolei pomoże w lepszym rozwoju kontaktów, zwłaszcza biznesowych. Okazuje się bowiem, że transport wodolotem jest dużo szybszy, a to z racji na fakt, że choć sam lot trwa tyle samo co tradycyjnej linii - pasażer nie musi pokonywać drogi na i z lotniska a także przechodzić standardowych procedur bezpieczeństwa, które wymagają od podróżujących stawienia się odpowiednio wcześniej na lotnisku.

Dla spragnionych przeżycia wodno-podniebnej przygody mamy niestety złą wiadomość, a mianowicie, na taką atrakcję będziemy musieli trochę poczekać. Regularne loty na tej trasie rozpoczną się dopiero na jesień 2022 roku.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama