Islandzki PLAY poleci do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 lutego 2022 11:14
Islandzki przewoźnik niskokosztowy zapowiedział uruchomienie trzeciego połączenia do Stanów Zjednoczonych. Po trasach do Baltimore oraz Bostonu, które wystartują odpowiednio w kwietniu i maju br., przyszła kolej na Nowy Jork. Rejsy do Wielkiego Jabłka zostaną zainaugurowane w czerwcu br.
Reklama

Linia PLAY kontynuuje rozbudowę swojej transatlantyckiej oferty. W grudniu ub. roku Islandczycy ogłosili otwarcie dwóch połączeń z brytyjskiego Londynu Stansted do Baltimore oraz Bostonu z międzylądowaniem w Reykjaviku na Islandii. Obie trasy zostaną zainaugurowane odpowiednio w kwietniu i maju br. Już teraz wiadomo, że rejsy do Maryland i Massachusetts nie będą jedynymi połączeniami w amerykańskiej ofercie linii PLAY.

Islandzki przewoźnik zapowiedział właśnie uruchomienie trzeciego połączenia do Stanów Zjednoczonych. 10 czerwca 2022 roku pierwszy samolot w malowaniu linii PLAY odleci z Londynu Stansted w kierunku Reykjaviku, aby następnie udać się w transatlantycką podróż do Nowego Jorku. Jako miejsce docelowe w nowojorskiej aglomeracji Islandczycy wybrali niewielkie lotnisko Stewart, które położone jest około 100 kilometrów od Manhattanu. Trasa realizowana będzie z częstotliwością czterech rejsów tygodniowo przynajmniej do 28 października 2022 roku przy wykorzystaniu wąskokadłubowych samolotów Airbus A321neo.


- Jestem absolutnie zauroczony wyborem nowojorskiego lotniska Stewart. Znaleźliśmy niedoceniany region oddalony o zaledwie półtorej godziny drogi od Manhattanu, który umożliwi nam bezsprzecznie najtańsze loty transatlantyckie między Europą a Stanami Zjednoczonymi. Nie mogę doczekać się inauguracji tego połączenia - powiedział Birgir Jonsson, dyrektor generalny linii PLAY.

Start z Londynu Stansted zaplanowany jest na godzinę 11:40, a międzylądowanie w Reykjaviku na godzinę 13:45. Po 1 godzinie i 30 minutach spędzonych na Islandii maszyna przewoźnika opuści Reykjavik, aby po ponad 6 godzinach spędzonych w powietrzu wylądować w Nowym Jorku. Rejs powrotny przewidziany jest na godzinę 18:45. W Reykjaviku samolot zamelduje się o godzinie 4:40, a w stolicy Wielkiej Brytanii dopiero o godzinie 10:35.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama