Lotnisko w Lublinie przygotowuje się do sezonu letniego

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 stycznia 2022 09:20
Port Lotniczy Lublin jest w trakcie opracowywania wakacyjnej siatki połączeń. Już teraz wiadomo, że ze Świdnika będzie można polecieć m.in. do Bułgarii, Chorwacji oraz Turcji. Nie zapomniano także o połączeniu nad Morze Bałtyckie, którego częstotliwość ma zostać zwiększona.
Reklama
Choć okres zimowy trwa w najlepsze, polskie lotniska z niecierpliwością czekają na nadejście sezonu wakacyjnego, który zawsze charakteryzuje się wzmożonym ruchem pasażerskim. Podczas tegorocznego okresu letniego spragnieni słońca i rajskiego wypoczynku turyści będą mieli do wyboru bogatą siatkę połączeń lotniczych dostępnych z Lublina. Na porządku dziennym będą bezpośrednie rejsy ze Świdnika do Bułgarii, Chorwacji oraz Turcji, czyli najpopularniejszych miejsc wśród polskich wczasowiczów.

- Na wakacyjne rejsy zawsze czekamy z niecierpliwością. Mimo trudnej sytuacji branży lotniczej, związanej z restrykcjami sanitarnymi, udało nam się wspólnie z partnerami biznesowymi wypracować atrakcyjną ofertę dla mieszkańców województwa lubelskiego - powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.


W sezonie wakacyjnym samoloty Wizz Aira zabiorą lubelskich pasażerów m.in. do bułgarskiego Burgas i chorwackiego Splitu. Oba połączenia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych w ubiegłych latach, więc decyzja węgierskiego przewoźnika o przywróceniu tych tras była jedynie formalnością. Ponadto, po wieloletniej przerwie do Świdnika powrócą loty czarterowe. W pierwszej kolejności wznowione zostaną rejsy do tureckiej Antalyi, które będą realizowane za pośrednictwem biur podróży Coral Travel i TUI.

- Jestem pewien, że także ten kierunek spodoba się mieszkańcom regionu. Zarówno tym, którzy go dobrze znają z poprzednich podróży, jak i tym, którzy szukają nowych inspiracji na spędzenie tegorocznego lata - dodał Hawryluk.

Lotnisko w Lublinie nie zapomniało również o ofercie lotów nad Morze Bałtyckie. Obecnie trwają rozmowy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT w sprawie przedłużenia okresu wykonywania oraz zwiększenia częstotliwości połączeń do Gdańska. Rotacja z Lublina do Trójmiasta miałaby być realizowana przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Jednak nie samą plażą żyje człowiek. Osoby marzące o aktywnym wypoczynku będą mogły polecieć do Warszawy, Londynu, Dublina, Eindhoven, Oslo oraz Doncaster. W szczycie sezonu wakacyjnego lubelskie lotnisko będzie dysponowało w sumie dziesięcioma połączeniami turystycznymi i biznesowymi wykonywanymi przez trzech przewoźników.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy