Dekompresja samolotu LOT z Warszawy do Brukseli

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 stycznia 2022 19:28
2 komentarze
Z powodu dekompresji samolot PLL LOT lecący z Warszawy do Brukseli, awaryjnie lądował w Düsseldorfie.
Reklama

Embraer 195 o znakach SP-LNO należący do Polskich Linii Lotniczych LOT, wykonujący rejs LO233 wystartował z Lotniska Chopina o godz. 16.30. Gdy samolot znajdował się nad Niemcami, na pokładzie doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny. Zamiast w Brukseli embraer awaryjnie lądowała w Düsseldorfie o godz. 18.18

Na pokładzie znajdowali się politycy lecący do pracy w Europarlamencie, którzy informacją o awarii podzielili się na Twitterze.

- Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie — tłumaczy rzecznik prasowy LOT-u.

Robert Biedroń napisał na Twitterze:

Na pokładzie samolotu była też europosłanka Elżbieta Łukacijewska. "To był kiepski lot z masą obaw i strachu. Zamiast w Brukseli wylądowaliśmy w Düsseldorf " - napisała na Twitterze.

Na pokładzie była też była premier Ewa Kopacz. - "Awaryjne lądowanie skończyło się dobrze. Jesteśmy wraz z innymi posłami na lotnisku w Düsseldorfie i czekamy na transport do Brukseli. Dziękujemy załodze za profesjonalną opiekę" - napisała.

Rzecznik LOT-u poinformował, że zostanie wysłany samolot zastępczy, którym pasażerowie będą kontynuować lot do Brukseli.
Reklama

Ostatnie komentarze

ssx 2022-01-26 18:26   
ssx - Profil ssx
Tylko to byl SP-LND, nie SP-LNO
brooks88 2022-01-24 20:06   
brooks88 - Profil brooks88
Strach latać LOTem przez te incydenty
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama