WHO: Zakazy lotów i ograniczenia podróżowania nie są skuteczne

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
21 stycznia 2022 13:11
Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że wprowadzane ograniczenia i zakazy lotów nie są skuteczne w walce z pandemią. WHO apeluje o zniesienie lub złagodzenie międzynarodowych obostrzeń w podróżowaniu.
Reklama
Światowa Organizacja Zdrowia podała, że międzynarodowe zakazy podróżowani nie zapewniają wartości, a przyczyniają się "jedynie do stresu gospodarczego i społecznego". Organizacja zdrowia ONZ, w czasie spotkania w formie wideokonferencji z Genewy, zaktualizowała międzynarodowe przepisy zdrowotne.

"Niepowodzenie ograniczeń w podróżach wprowadzonych po wykryciu wariantu Omikron, by ograniczyć jego transmisję, pokazuje nieskuteczność takich środków w walce z pandemią" – podała organizacja, dodając, że środki bezpieczeństwa stosowane w podróży powinny być oparte na ocenie ryzyka.

WHO uważa też, że status szczepień nie powinien być jedynym warunkiem wjazdu do danego kraju, biorąc pod uwagę nierównomierne rozmieszczenie szczepionek przeciwko COVID-19 na świecie.

Pod koniec listopada kilka krajów zawiesiło loty do i/z krajów południowej Afryki, powołując się na obawy związane z nowym wariantem koronawirusa. Większość rządów zniosła jednak ten zakaz.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy