Wizz startuje z kampanią "Wizz Air - Fly the Greenest"

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 stycznia 2022 10:11
Linia lotnicza Wizz Air uruchomiła kampanię ‘Wizz Air - Fly the Greenest’ dotyczącą zrównoważonego rozwoju.
Reklama

Ma ona na celu podniesienie świadomości pozycji linii jako najbardziej zielonego wyboru w obszarze zrównoważonego rozwoju. Prezes Wizz Air, József Váradi, napisał list otwarty do klientów, w którym przedstawił 7 powodów, dlaczego Wizz Air jest najbardziej zielonym wyborem w obszarze podróży lotniczych.

Wizz Air jest najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie i stara się służyć coraz większej liczbie pasażerów każdego dnia, w możliwie najbardziej zrównoważony sposób. Jeśli zdecydujesz się lecieć, oto 7 powodów, dlaczego Wizz Air to najlepszy wybór:
  1. Ślad środowiskowy pasażera podróżującego z Wizz Air to średnio 57,2 gr na pasażera/kilometr (przed COVID). Jeśli wszystkie linie lotnicze byłyby równie efektywne jak Wizz Air, wówczas emisja CO 2 europejskiej branży lotniczej zmalałaby natychmiast o 34%.
  2. Wizz Air nie lata samolotami obłożonymi połowicznie, nie generuje więc zbędnego zanieczyszczenia powietrza.
  3. Wizz Air nie posiada klasy business, kolejnego źródła zbędnej emisji.
  4. Linia realizuje wyłącznie bezpośrednie połączenia. Jeden start, jedno lądowanie, brak łączonych lotów, bez dodatkowego spalania paliwa.
  5. Wizz Air posiada najmłodszą, najnowocześniejszą flotę wśród europejskich linii lotniczych dysponujących ponad 50 samolotami.
  6. Linia używa światowej klasy silników i samolotów, co jest kluczowe dla niskiej emisji.
  7. Żadna spośród tras Wizz Air nie posiada bezpośredniej alternatywnej trasy kolejowej poniżej 4 godzin.

Linia Wizz Air jest dumna z najniższej emisji CO 2 przypadającej na 1 pasażera na kilometr w Europie. Przewoźnik z niesłabnącym zaangażowaniem dalej redukuje swoją emisję CO 2 o 25% do 2030 roku w porównaniu z poziomem wskaźników w 2019 roku.

Linia realizuje połączenia jedną z najmłodszych flot na świecie składającą się ze 149 samolotów typu Airbus A320 i A321 z rodziny neo, których średnia wieku jest znacznie niższa od średniej w branży (wynoszącej 10 lat). Średni wiek samolotu Wizz Air nadal będzie zmniejszał się do 3 lat i 6 miesięcy w 2024 roku, a następnie do 3 lat i 2 miesięcy w 2026 roku, co stanowi podstawę stałego zaangażowania linii w zrównoważony rozwój.

- Wizz Air jest ambitną linią lotniczą ze strategią zakładającą rozbudowę firmy do 500 samolotów w następnej dekadzie kontynuując zapewniania przystępnych podróży dla wszystkich. Ta kampania pokazuje, jak można osiągać wzrost przy zrównoważonym rozwoju i zachęca klientów, aby sprawdzać fakty i aktualne technologie, zamiast wierzyć w obietnice bez pokrycia, przy dokonywaniu wyboru podróży lotniczej - mówi József Váradi, CEO Wizz Air Group.

Dekarbonizacja podróży lotniczych może nastąpić jedynie poprzez inicjatywy wspólne dla całej branży i wspieramy ambicje Wizz Air - powiedziała Julie Kitcher, EVP ds. korporacyjnych i komunikacji w Airbus. – Linia Wizz Air złożyła zamówienie na niemal 500 samolotów Airbus i realizuje połączenia na ponad 140 maszynach, co podkreśla jej zaangażowanie w działania z wykorzystaniem najnowszych i najbardziej wydajnych samolotów. Współpracując z takimi liniami jak Wizz Air i w połączeniu z nowymi technologiami, które widać na horyzoncie, nasza branża wchodzi na kolejny etap zrównoważonej podróży lotniczej.
Reklama
Tagi
wizz kampania

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama