Wizz Air znów tnie siatkę połączeń z Polski

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 stycznia 2022 08:45
1 komentarz
Przewoźnicy niskokosztowi kontynuują politykę drastycznych cięć. Z systemu rezerwacyjnego Wizz Aira zniknęło właśnie kilkanaście tras z Polski, a start kolejnych dziesiątek połączeń został ponownie odroczony w czasie. Decyzja spowodowana jest niskim popytem na podróże lotnicze.
Reklama

W ostatnich dniach grudnia ub. roku informowaliśmy o zawieszeniu wielu atrakcyjnych połączeń realizowanych przez Wizz Aira z Polski. Jako, że sytuacja pandemiczna wciąż nie napawa optymizmem, a coraz więcej państw wymaga od podróżnych posiadania ważnego certyfikatu szczepień (przy stosunkowo niskim poziomie zaszczepienia społeczeństwa polskiego) światowe linie lotnicze dokonują nieustannego przeglądu oferowanej siatki połączeń znad Wisły. Z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika całkowicie zniknęło kilkanaście tras turystycznych oraz biznesowych, które do tej pory stanowiły istotną część polskiego rozkładu lotów.


Najwięcej połączeń starci Lotnisko Chopina. Warszawscy pasażerowie nie polecą już na pokładach samolotów Wizz Aira do Bergen, Bukaresztu, Prewezy, Salonik oraz Wiednia. Pięć rotacji zniknie również z Trójmiasta. Z Gdańska usunięto trasy do Bodo, Londynu Gatwick, Malagi, Mykonos i Odessy. Wizz Air zrezygnował także z obsługi połączeń z Krakowa do Tromso, Trondheim i Turku oraz z Katowic do Mykonos, Odessy i Santander. Po jednej rotacji stracą podróżni z Poznania (do Kutaisi) i ze Szczecina (do Lwowa).

Realizacja większości powyższych połączeń została wstrzymana jeszcze w 2021 roku. Kierunki nieustannie znajdowały się jednak w spisie połączeń dostępnym na stronie rezerwacyjnej przewoźnika, co dawało nadzieję na ich przywrócenie. Teraz trasy te zostały całkowicie skasowane i najprawdopodobniej nie powrócą do rozkładu Wizz Aira w najbliższej przyszłości. Poza rezygnacją z obsługi wielu rejsów, Węgrzy ponownie przesunęli wznowienie kolejnych kilkunastu połączeń. Za drastyczne cięcia w oferowaniu ma być odpowiedzialny niewielki popyt na podróże lotnicze odnotowywany w ostatnich tygodniach.
Reklama

Ostatnie komentarze

qwert9768a 2022-01-19 14:47   
qwert9768a - Profil qwert9768a
Przecież już o tym pisaliście. Więc nie znowu tną siatkę połączeń, tylko po prostu likwidują kilka tras, o których już nie tak dawno pisaliście.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama