Air France poleci do Quebec City

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 stycznia 2022 09:00
Linie Air France poinformowały o uruchomieniu nowego połączenia transatlantyckiego. Już 17 maja 2022 roku francuski przewoźnik zainauguruje trasę z Paryża do Quebec City w Kanadzie. Będzie to czwarte kanadyjskie miasto obsługiwane przez Air France.
Reklama

Linie Air France rozwijają kanadyjską siatkę połączeń. Za kilka miesięcy francuski przewoźnik jako pierwsza europejska linia lotnicza pojawi się w Quebec City. Połączenie wystartuje już 17 maja 2022 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki oraz soboty) przy wykorzystaniu szerokokadłubowych samolotów Airbus A330-200, które mogą zabrać na pokład 224 pasażerów. Start z paryskiego lotniska Charlesa de Gaulle'a zaplanowany jest na godzinę 13:10, natomiast rejs powrotny z Kanady przewidziany jest na godzinę 17:00. Odległość między Paryżem a Quebec City wynosi ponad 5,3 tys. kilometrów, a pokonanie takiego dystansu zajmie maszynom Airbus A330-200 siedem godzin i trzydzieści minut. Połączenie do Quebec City będzie czwartym kanadyjskim kierunkiem przewoźnika. Linie Air France nieustannie realizują loty ze stolicy Francji do Montréalu, Toronto oraz Vancouver.


Choć Quebec City nie jest najpopularniejszym miejscem docelowym Europejczyków, linie Air France będą musiały konkurować na tej trasie z liniami Air Transat. Kanadyjczycy z powodzeniem wykonują loty z Paryża do Quebec City od wielu lat. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa połączenie wróci do siatki połączeń linii Air Transat 10 kwietnia 2022 roku, czyli na nieco ponad miesiąc przed inauguracją rejsów Air France. W szczycie sezonu letniego kanadyjski przewoźnik będzie operował między Francją a Kanadą trzy razy w tygodniu przy wykorzystaniu mniejszych samolotów Airbus A321LR.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama