Airbus podpisał porozumienie z Chengdu i Tarmac Aerosav

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
18 stycznia 2022 15:26
Airbus podpisał porozumienie (MoU) z miastem Chengdu i Tarmac Aerosave przewidujące utworzenie pierwszego w Chinach zrównoważonego centrum serwisowania samolotów w trakcie całego cyklu ich eksploatacji.
Reklama
Umowa przewiduje podjęcie w tym miejscu szereg działań: od parkowania i przechowywania samolotów przez ich obsługi, modernizację i przebudowę po demontaż i recykling – w odniesieniu do różnych typów maszyn.

- To kolejny nasz konkretny wkład w dążenia branży lotniczej do zrównoważonego rozwoju. Popieramy gospodarkę o obiegu zamkniętym, zgodnie z celem Airbusa, jakim jest oferowanie klientom pionierskich rozwiązań w lotnictwie i kosmonautyce. To wyjątkowe centrum będzie wspierać rozwój usług lotniczych Airbusa, umożliwiając zarazem realizację chińskiej strategii „Zielonego przemysłu - powiedział Klaus Roewe, starszy wiceprezes Airbus Customer Services. - Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 20 lat liczba samolotów wycofywanych z użytku w Chinach będzie rosła wykładniczo. Airbus zobowiązuje się do inwestowania w regionie, a nowy punkt kompleksowej obsługi – pierwszy w Chinach i poza Europą – zapewni Airbusowi dobrą pozycję na chińskim rynku usług zagospodarowania statków powietrznych.

W połowie 2022 r. planowane jest podpisanie formalnej umowy w celu ustanowienia i nadania kształtu współpracy przemysłowej, a oddanie do użytku nowego centrum planowane jest na koniec 2023 r., pod warunkiem uzyskania odpowiednich zezwoleń regulacyjnych.

Tarmac Aerosave wniesie do projektu 15-letnie doświadczenie w dziedzinie ekologicznego demontażu samolotów. Zlokalizowana w tym samym centrum Satair, spółka zależna Airbusa Satair, zajmie się nabywaniem starzejących się samolotów oraz handlem odzyskanymi komponentami i częściami, zapewniając pełen zakres usług serwisowych. Centrum będzie miało powierzchnię 690 000 m2 i zdolność do przechowywania 125 samolotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy