Pilot China Southern spędził na kwarantannie pół roku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 stycznia 2022 10:00
Pilot China Southern Airlines spędził w ubiegłym roku łącznie 189 dni na kwarantannie. Ma Jian wzorcowo realizował wszystkie przewidziane dla niego połączenia pomimo obowiązujących go surowych zasad wjazdowych.
Reklama

W czasach globalnej pandemii obowiązek poddania się izolacji prędzej czy później dotyka praktycznie każdego. Niektórzy spotykają się z nią nawet kilka, kilkanaście albo i kilkadziesiąt razy - tak jak pilot China Southern Airlines Ma Jian, który z racji sumiennego wykonywania powierzonych mu obowiązków musiał spędzić ponad połowę 2021 roku w izolacji.

Ma Jian jest na co dzień kapitanem samolotu Airbus A380 w liniach China Southern Airlines. Chiny nieustannie prowadzą bardzo surową politykę graniczną, która ma na celu zminimalizowanie ryzyka transmisji COVID-19. W praktyce oznacza to, że nawet piloci liniowi zobligowani są do odbywania kosztownych i czasochłonnych kwarantann po przylocie do kraju.


Przepisy nie ominęły Ma Jian'a, który w ciągu ubiegłego roku kalendarzowego spędził w izolacji łącznie 4,5 tys. godzin, co odpowiada liczbie 189 dni. Kapitan spędził w pracy "zaledwie" 75 dni, spędzając w powietrzu nieco ponad pięćset godzin.

- Każdy pracownik China Southern Airlines wie, że odpowiada on za utrzymanie stabilności międzynarodowej siatki połączeń. Ma Jian jest symbolem chińskiej walki z przeciwnościami losu w tych trudnych czasach. Poświęcenie kapitana umożliwiło tysiącom pasażerów spotkanie z najbliższymi - przekazał przewoźnik w specjalnym komunikacie.

Przypadek Ma Jian'a nie jest odosobniony. Tylko w linach China Southern Airlines kilkudziesięciu pilotów liniowych oraz towarzyszących im załóg pokładowych spędziło w minionym roku ponad 170 dni na różnych kwarantannach.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama