Finnair tnie loty w lutym

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 stycznia 2022 11:07
Omikron, zbliżający się strajk pracowników obsługi technicznej oraz trwający sezon grypowy sprawiły, że Finnair odwołał wiele lotów.
Reklama

Fiński przewoźnik zmniejsza swój plan lotów na miesiąc luty o około 20 procent. Większość odwołanych lotów to te, na których przewoźnik obsługuje kilka lotów dziennie. Wśród tych kierunków są na przykład połączenia do Sztokholmu, Oslo, Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

Zmiany nastąpią również w lotach długodystansowych. Inauguracja nowego połączenia Finnair do Dallas zostanie przesunięta z lutego na 27 marca, a rozpoczęcie lotów do Nagoi i zwiększenie częstotliwości lotów do Osaki zostanie przesunięte na sezon letni 2022. Finnair zmniejszy również częstotliwość lotów do Singapuru do dwóch razy w tygodniu i do Hong Kongu do trzech.

Przewoźnik przekonuje, że pozwoli to na prowadzenie bardziej elastycznego harmonogramu i dostosowanie się do spodziewanego wzrostu liczby zwolnień lekarskich.

- Zwolnienia lekarskie pracowników mają obecnie znaczący wpływ na tak na Finnair jak i na porty lotnicze w Finlandii - powiedział Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair. - Chcemy uniknąć zmian w ostatniej chwili i lepiej zarządzać oczekiwaniami naszych klientów
- dodał.

Ponadto, strajk ogłoszony przez fiński związek zawodowy Pro na 17 stycznia br. może również spowodować więcej zakłóceń, a tym samym odwołanych lotów.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama