Linie Qantas wznowiły rejsy A380

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 stycznia 2022 09:05
Australijski przewoźnik przywrócił do czynnej służby samoloty Airbus A380. Przedwczoraj (11.01) maszyna o znakach rejestracyjnych VH-OQB zrealizowała trzynastogodzinny lot z Sydney w Australii do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.
Reklama

Linie Qantas dołączyły do grona przewoźników, które wznowiły loty samolotami Airbus A380. Po kilku tygodniach rejsów testowych nad australijską ziemią, pierwszy po dłuższej przerwie samolot Airbus A380 w malowaniu linii Qantas wzbił się w powietrze z pasażerami na pokładzie. Przedwczoraj (11.01) maszyna o znakach rejestracyjnych VH-OQB wystartowała z Sydney o godzinie 22:07, aby po 13 godzinach i 23 minutach bezpiecznie wylądować w Los Angeles.


Samolot Airbus A380 w australijskich barwach będzie obecny na trasie z Sydney do Los Angeles przez najbliższych pięć miesięcy. W szczycie sezonu letniego maszyna zostanie zatrudniona do rotacji z Sydney do Londynu przez Singapur. Niewielka liczba przywróconych samolotów Airbus A380 przez linie Qantas uniemożliwi realizację obu połączeń największymi maszynami pasażerskimi na świecie jednocześnie.

Australijski przewoźnik dysponuje dwunastoma samolotami Airbus A380, które mogą zabrać na pokład do 485 pasażerów w czterech klasach podróży. Przed wybuchem pandemii koronawirusa maszyny regularnie operowały na siedmiu trasach z Sydney i Melbourne, odwiedzając lotniska w Dallas, Los Angeles, Hong Kongu, Singapurze i Londynie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama