Trasa z Czedżu do Seulu najpopularniejszym połączeniem w 2021 roku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 stycznia 2022 09:45
Rotacja z Czedżu do Seulu w Korei Południowej została najpopularniejszym połączeniem lotniczym w 2021 roku. Zestawienie zdominowały trasy azjatyckie, lecz w czołowej dwudziestce nie zabrakło także reprezentacji obu Ameryk, Afryki i Bliskiego Wschodu.
Reklama
Branżowy serwis Cirium podsumował miniony rok w lotnictwie cywilnym. Okazało się, że najpopularniejszym połączeniem została trasa z Czedżu do Seulu Gimpo w Korei Południowej. Czedżu jest największą, położoną ok. 450 km od stolicy kraju, koreańską wyspą. Region uchodzi za jeden z ulubionych kurortów turystycznych Koreańczyków. Nic więc dziwnego, że w obliczu wszechobecnych restrykcji oraz braku bezpośredniego połączenia lądowego, to właśnie ta trasa cieszyła się największym zainteresowaniem zarówno wśród podróżnych jak i linii lotniczych w ubiegłym roku. W 2021 roku między Czedżu a Seulem Gimpo zrealizowano ponad 71 tys. lotów, które zostały wykonane przez dziewięciu przewoźników. Największy udział w oferowaniu miały linie Asiana Airlines oraz Korean Airlines.


Na podium znalazły się również połączenia z Seulu Gimpo do Pusanu w Korei Południowej oraz z Dżeddy do Rijadu w Arabii Saudyjskiej. W czołowej dwudziestce nie zabrakło także tras krajowych w rejonie Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki. W zestawieniu na próżno można natomiast szukać połączeń europejskich oraz australijskich. O ile brak reprezentacji europejskiej dziwić nie może, tak nieobecność tras australijskich jest czymś niespotykanym. Rotacja z Sydney do Melbourne od lat miała zarezerwowane miejsce w ścisłej trójce najpopularniejszych połączeń, lecz surowe obostrzenia w podróżowaniu między stanami pokrzyżowały plany Australijczyków.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy