British Airways: Mniej lotów do Stanów Zjednoczonych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 stycznia 2022 09:15
Linie British Airways optymalizują swoją amerykańską ofertę. W odpowiedzi na wariant omikron oraz przywracane obostrzenia w podróżowaniu, brytyjski przewoźnik zrezygnował z obsługi trzech tras do USA i zmniejszył częstotliwość rejsów na pozostałych trasach.
Reklama
Pandemia COVID-19 nie odpuszcza, a jej negatywne skutki bezpośrednio wpływają na decyzje podejmowane przez światowych przewoźników. W związku z nieustannie rosnącą liczbą zakażeń oraz przywracaniem wielu obostrzeń w podróżowaniu, linie British Airways podjęły decyzję o radykalnej optymalizacji swojej amerykańskiej siatki połączeń. W pierwszej kolejności przewoźnik tymczasowo zrezygnuje z obsługi trzech, mniej popularnych tras do Stanów Zjednoczonych.

Od 15 do 17 stycznia 2022 roku z oferty linii British Airways znikną połączenia z Londynu Heathrow do Nowego Orleanu, Nashville oraz Baltimore. Brytyjczycy wybierający się do tych miast nie mogli w pełni nacieszyć się możliwością podróży na wspomnianych trasach międzykontynentalnych - wystartowały one dopiero na przełomie listopada i grudnia ub. roku, czyli zaledwie nieco ponad miesiąc temu. Powodów do zadowolenia nie mogą mieć również pasażerowie podróżujący do San Jose. Pierwszy rejs na tej trasie miał się odbyć dopiero 27 marca 2022 roku, ale już wiadomo, że inauguracja połączenia nie nastąpi szybciej niż 13 czerwca br. Rotacje do Nowego Orleanu, Nashville oraz Baltimore wrócą do siatki połączeń linii British Airways odrobinę wcześniej, bo na przełomie kwietnia i maja 2022 roku. Trasy za Ocean Atlantycki realizowane będą samolotami Boeing 787-8 Dreamliner, które mogą zabrać na pokład do 214 podróżnych.


Tymczasowa rezygnacja z niektórych połączeń amerykańskich została uzupełniona przez zmniejszone oferowanie na pozostałych trasach wykonywanych przez linie British Airways. W ostatnich tygodniach przewoźnik zrezygnował z jednej czwartej swojej pierwotnej oferty lotów do Stanów Zjednoczonych. Na początku sezonu zimowego Brytyjczycy zakładali oferowanie na poziomie przekraczającym 1,6 mln miejsc. Obecnie to około 1,2 mln.

Mniejsze zainteresowanie lotami zostało zaobserwowane nie tylko w kierunku zachodnim. Pasażerowie rzadziej decydują się także na podróże lotnicze do Azji, w związku z czym linie British Airways ogłosiły, że w sezonie letnim nie wystartują samoloty do Bangkoku, Pekinu Daxing oraz Szanghaju. Ponadto, częstotliwość rejsów do Hong Kongu, Singapuru i Tokio zostanie zredukowana o połowę do jednej rotacji dziennie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama