An-225 utknął w Rzeszowie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 stycznia 2022 14:27
Przedwczoraj (09.01) samolot An-225 Mrija ponownie odwiedził Rzeszów. Jak się okazało, maszyna doznała usterki podwozia, która uziemiła samolot na niespełna dwa dni. Uszkodzenie zostało już usunięte, a "Marzenie" przygotowuje się do opuszczenia Polski.
Reklama
W minioną niedzielę (9.01) samolot An-225 Mrija wylądował w Rzeszowie Jasionce po niespełna dwugodzinnym locie ze Stambułu. Po lądowaniu na Podkarpaciu załoga rejsu dostrzegła usterkę podwozia. Problemem okazała się być uszkodzona śruba w części podwozia głównego. Antonow przekazał w specjalnym komunikacie, że awaria nie wpłynęła na bezpieczeństwo lotu. Niemniej jednak, ukraiński koncern postanowił wysłać do Rzeszowa zespół techniczny w celu usunięcia usterki. Naprawa podwozia zajęła Ukraińcom niespełna jeden dzień. W momencie pisania artykułu samolot An-225 Mrija przebywa jeszcze w Jasionce, choć start z rzeszowskiego lotniska w kierunku chińskiego Tiencin przewidziany był na godzinę 14:00.


Maszyna An-225 Mrija ("Marzenie") jest uznawana za największy statek powietrzny w historii lotnictwa. Wyprodukowano zaledwie jeden egzemplarz samolotu, który otrzymał znaki rejestracyjne UR-82060.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy