EuroAtlantic: Kolejny lot z ponad setką chorych na COVID-19

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 stycznia 2022 10:00
Zaledwie dwa dni po niemal identycznym zdarzeniu, kolejny rejs linii EuroAtlantic z Włoch do Indii przyniósł setki nowych zakażeń COVID-19. Po lądowaniu w Amritsarze zidentyfikowano tym razem 173 przypadków koronawirusa. Ponad 60 proc. pasażerów otrzymała pozytywny wynik testu.
Reklama

Dwa dni temu informowaliśmy o niecodziennej sytuacji odnotowanej w indyjskim Amritsarze, gdzie po lądowaniu samolotu z Mediolanu lokalne służby odnotowały 125 przypadków zakażenia COVID-19 spośród 160 pasażerów feralnego rejsu realizowanego przez portugalską linię EuroAtlantic Airways. Jak się okazało, w momencie publikacji tamtego artykułu w powietrzu był już ten sam samolot Boeing 767-300 wykonujący następną rotację do Indii... również z ponad setką zakażonych pasażerów.


Maszyna o znakach rejestracyjnych CS-TST realizowała przedwczoraj (7.01) czarterowy rejs YU632 z Rzymu do Amritsaru. Samolot wystartował z rzymskiego Fiumicino czterdzieści minut po północy i po siedmiu godzinach lotu wylądował w Indiach. I tym razem, po lądowaniu w Indiach wszyscy pasażerowie zostali poddani testom na obecność koronawirusa, które są obowiązkowe dla przybywających do kraju podróżnych według indyjskich przepisów wjazdowych. Spośród 285 znajdujących się na pokładzie osób, 210 dorosłych pasażerów wykonało badanie i aż 60 proc. z nich otrzymało pozytywny wynik testu. Oznacza to, że u 173 podróżnych zdiagnozowano koronawirusa dopiero po przylocie do Amritsaru. Zakażeni zostali skierowani na obowiązkową, szpitalną kwarantannę. Warto dodać, iż przed lotem wszyscy pasażerowie powinni byli wylegitymować się negatywnym wynikiem badania na obecność COVID-19 wykonanego najwcześniej na 72 godz. przed podróżą do Amritsaru.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama