Wizz jedną z 10 najbezpieczniejszych linii na świecie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 stycznia 2022 10:51
Wizz Air znalazł się w gronie dziesięciu najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników na świecie w 2022 roku według agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów AirlineRatings.com.
Reklama

AirlineRatings.com oceniająca bezpieczeństwo wyłoniła 10 najbezpieczniejszych niskokosztowych linii lotniczych na rok 2022 spośród 385 linii lotniczych, które monitoruje. Dokonując oceny wzięto pod uwagę szeroki zakres wskaźników: wyniki audytów organów nadzoru lotniczego, raporty rządowe, historię operacyjną, liczbę awarii, a także rentowność, inicjatywy w zakresie procedur bezpieczeństwa oraz wiek floty. Miejsce w pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych niskokosztowych linii lotniczych to duże wyróżnienie będące wynikiem strategii, w której bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem.


Flota Wizz Air obecnie składa się ze 149 samolotów typu Airbus A320 i A321. Utrzymanie floty w nienagannym stanie jest możliwie dzięki współpracy Wizz Air w zakresie serwisu z partnerami wiodącymi na rynku europejskim. Pierwszy lot Wizz Air z Polski odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu linia stała się jednym z największych przewoźników w Polsce. Wizz Air obecny jest na 10 polskich lotniskach.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama