KLM najbezpieczniejszą linią lotniczą w Europie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 stycznia 2022 10:05
Linie KLM zostały uznane za najbezpieczniejszego przewoźnika w Europie przez organizację JACDEC, która odpowiedzialna jest za analizę danych w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa komunikacyjnego. W rankingu ogólnoświatowym Holendrzy zdobyli drugie miejsce.
Reklama

JACDEC to skrót od Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre, za którym kryje się międzynarodowa organizacja zajmująca się gromadzeniem i analizą danych w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa komunikacyjnego. Instytucja powstała w 1989 roku i od dwudziestu lat publikuje coroczny ranking najbezpieczniejszych przewoźników na świecie na podstawie opracowanych przez siebie czynników. Choć metoda JACDEC była wielokrotnie krytykowana, samo zestawienie wciąż pozostaje cennym głosem w branży lotniczej.


Liderem najnowszego rankingu za 2021 rok została linia Emirates z wynikiem 95 punktów. Tuż za jej plecami uplasował się holenderski przewoźnik KLM (93 punkty), który tym samym został najbezpieczniejszą linią lotniczą w Europie. Na kolejnych miejscach znalazły się amerykańskie linie JetBlue oraz Delta Air Lines. Pierwszą piątkę zamknął brytyjski przewoźnik niskokosztowy easyJet.

Uwzględniając jedynie europejskich przewoźników, poza wspomnianymi KLM i easyJet, w czołówce znalazły się także fińskie linie Finnair, hiszpańskie Air Europa oraz zależne od KLM holenderskie linie Transavia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama