Największy dreamliner PLL LOT poleci z Katowic na Dominikanę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 stycznia 2022 14:24
Polskie Linie Lotnicze LOT będą realizowały bezpośrednie rejsy z Katowic na Dominikanę samolotami Boeing 787-9 Dreamliner w ramach współpracy z biurem podróży Itaka. Połączenie wystartuje 4 czerwca 2022 roku i będzie wykonywane przynajmniej do końca października br.
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają swoją ofertę połączeń czarterowych. Na mocy porozumienia z biurem podróży Itaka, przewoźnik będzie realizował bezpośrednie loty z katowickich Pyrzowic do Punta Cana na Dominikanie. Sezonowa trasa wakacyjna zostanie zainaugurowana 4 czerwca 2022 roku i będzie wykonywana z częstotliwością jednego rejsu w tygodniu przy wykorzystaniu samolotów Boeing 787-9 Dreamliner. Maszyny dysponują 294 miejscami na pokładzie w trzech klasach podróży i są największymi samolotami we flocie LOT-u.

- Dzięki decyzji Itaki, pyrzowickie lotnisko umacnia się na pozycji lidera wśród portów regionalnych w segmencie dalekodystansowych połączeń czarterowych. Od początku 2021 roku można już było polecieć do Puerto Plata i Punta Cana na Dominikanie oraz Cancun w Meksyku. Z kolei kilka miesięcy temu wystartowały bezpośrednie rejsy do Varadero na Kubie. W czerwcu 2022 roku Polskie Linie Lotnicze LOT po raz pierwszy zabiorą katowickich pasażerów na Dominikanę największymi w swojej flocie samolotami Boeing 787-9 Dreamliner - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, czyli firmy zarządzającej Katowice Airport.


Dalekodystansowe połączenia wakacyjne stanowią istotną część oferty lotniska w Pyrzowicach. Pierwszy samolot Boeing 787-8 Dreamliner w malowaniu polskiego przewoźnika narodowego odleciał z Katowic 25 lutego 2021 roku i od tamtej pory ze Śląska odleciało na tego typu kierunkach ponad 50 tys. pasażerów, a szerokokadłubowe maszyny startowały z Katowic przy średnim wypełnieniu 96 proc.

- Segment podróży turystycznych jest dla nas szczególnie ważny, gdyż zgodnie z oczekiwaniami odbudowuje się szybciej niż ruch biznesowy. Bardzo cenimy sobie bliską współpracę zarówno z Itaką, jak i z innymi biurami podróży. Dzięki komfortowym i bardzo dobrze przyjmowanym przez pasażerów dreamlinerom wierzymy, że dalsze zacieśnianie współpracy z naszymi partnerami będzie możliwe - dodał Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych LOT-u.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama