Kraków: W grudniu 2021 r. 431 tys. pasażerów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
04 stycznia 2022 10:41
W grudniu ub.r. krakowskie Balice odwiedziło ponad 431 tys. podróżnych. W całym 2021 r. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana-Pawła II obsłużył ponad 3 mln pasażerów.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 431 tys. pasażerów, czyli o 40% mniej w stosunku do grudnia 2019 roku, ale już o 464% więcej w stosunku do grudnia 2020 roku. Łącznie w 2021 roku obsłużono 3 072 074 pasażerów.

- Grudzień to miesiąc wzruszających powitań na krakowskim lotnisku, gdy pasażerowie podróżują na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok do Polski - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Za nami kolejny wymagający rok, ale widzimy, że pasja do podróżowania nie ustaje. Mimo wielu utrudnień i zasad sanitarnych, które wciąż zmieniają się w różnych państwach, pasażerowie nadal traktują latanie jako atrakcyjny sposób dotarcia do celu podróży. Większość pasażerów Kraków Airport jest znakomicie przygotowana do podróży, za co jeszcze raz pragnę podziękować w imieniu całej załogi krakowskiego lotniska. Przed nami jeszcze wiele pracy, by przekonać kolejne osoby, że latanie jest bezpieczne i komfortowe, a Kraków Airport to lotnisko, które pozostaje bramą gospodarczą i turystyczną dla Krakowa i Małopolski. Zachęcamy także do szczepień, które znacznie ułatwiają podróżowanie - dodał Włoszek.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama