Kraków: W grudniu 2021 r. 431 tys. pasażerów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
04 stycznia 2022 10:41
W grudniu ub.r. krakowskie Balice odwiedziło ponad 431 tys. podróżnych. W całym 2021 r. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana-Pawła II obsłużył ponad 3 mln pasażerów.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 431 tys. pasażerów, czyli o 40% mniej w stosunku do grudnia 2019 roku, ale już o 464% więcej w stosunku do grudnia 2020 roku. Łącznie w 2021 roku obsłużono 3 072 074 pasażerów.

- Grudzień to miesiąc wzruszających powitań na krakowskim lotnisku, gdy pasażerowie podróżują na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok do Polski - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Za nami kolejny wymagający rok, ale widzimy, że pasja do podróżowania nie ustaje. Mimo wielu utrudnień i zasad sanitarnych, które wciąż zmieniają się w różnych państwach, pasażerowie nadal traktują latanie jako atrakcyjny sposób dotarcia do celu podróży. Większość pasażerów Kraków Airport jest znakomicie przygotowana do podróży, za co jeszcze raz pragnę podziękować w imieniu całej załogi krakowskiego lotniska. Przed nami jeszcze wiele pracy, by przekonać kolejne osoby, że latanie jest bezpieczne i komfortowe, a Kraków Airport to lotnisko, które pozostaje bramą gospodarczą i turystyczną dla Krakowa i Małopolski. Zachęcamy także do szczepień, które znacznie ułatwiają podróżowanie - dodał Włoszek.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama