Włodarze Wiskitek, Teresina i Baranowa piszą do premiera

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
4 stycznia 2022 11:25
Spór pomiędzy mieszkańcami gmin, na terenie których ma powstać port lotniczy "Solidarność", a spółką Centralny Port Komunikacyjny zaostrza się. Samorządowcy napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego.
Reklama
30 grudnia 2021 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Wiskitki odbyło się spotkanie burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki, wójta Gminy Baranów, wójta Gminy Teresin, przewodniczącej Rady Gminy Baranów, przewodniczącego oraz zastępców przewodniczącego Rady Społecznej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Na spotkaniu zostały omówione bieżące tematy związane z projektem CPK i inwestycjami towarzyszącymi. Samorządowcy wypracowali wspólne stanowisko i przesłali je do premiera Mateusza Morawieckiego.

"Do dziś Wójt Gminy Baranów, Wójt Gminy Teresin oraz Burmistrz Miasta i gminy Wiskitki nie otrzymali żadnego oficjalnego powiadomienia ze strony Rady Ministrów lub Pełnomocnika Rządu ds. CPK odnośnie planowanej inwestycji oraz jej lokalizacji" - czytamy w piśmie samorządowców. Wójtowie i burmistrz zwracają uwagę, że w związku z brakiem informacji rośnie napięcie wśród mieszkańców ich gmin. W dalszej części listu lokalni włodarze domagają się pilnego przesłania oficjalnego dokumentu informującego samorządy o planowanych inwestycjach, z uwzględnieniem ich skali, rodzajów, lokalizacji i terminów realizacji oraz spotkania z premierem lub Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK z władzami samorządowymi gmin Baranów, Teresin i Wiskitki.Przedstawiciele trzech gmin oczekują informacji nt. aktualnego stanu przygotowań do realizacji inwestycji, jak również istotnych dla lokalnej społeczności rozwiązań w zakresie odszkodowań, rent, nieruchomości zamiennych i rekompensat dla samorządów. Władze gmin oświadczają, że do czasu spotkania z premierem Morawieckim lub z wiceministrem Marcinem Horałą nie będą prowadzić uzgodnień ze spółką CPK, ani z podmiotami, które działają w jej imieniu. Jednocześnie burmistrz Wiskitek oraz wójtowie Baranowa i Teresina podkreślają, że będą prowadzić wspólną politykę w zakresie informacji oraz konsultacji dotyczących inwestycji związanych z CPK.

Fot: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy