Powstała spółka Airbus Atlantic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 stycznia 2022 14:33
1 stycznia 2022 roku rozpoczęła oficjalnie działalność należąca w całości do Airbusa spółka Airbus Atlantic, będąca globalnym graczem w branży produkcji struktur lotniczych.
Reklama

Nowa firma łączy zasoby i kompetencje wytwórni Airbusa w Nantes i Montoir-de-Bretagne, oraz zakładów STELIA Aerospace na całym świecie.

Ujednolicenie organizacji jest częścią projektu transformacji Airbusa, ogłoszonego w kwietniu 2021 r. Jego celem jest wzmocnienie łańcucha montażowo-produkcyjnego konstrukcji lotniczych w strukturze przemysłowej korporacji, która to działalność jest uznawana za podstawową. Airbus chce nadal rozwijać konkurencyjność, innowacyjność i ulepszać jakość produktów. Spółka Airbus Atlantic będzie istotnym elementem łańcucha produkcyjnego grupy. Ma odgrywać główną rolę we współpracy z ponad 500 dostawcami bezpośrednimi (komponentów do statków powietrznych) i ponad 2000 dostawcami pośrednimi (produktów do zamówień ogólnych).


- Airbus Atlantic, stanowiąca serce Airbusa, ma sprostać wielkim wyzwaniom związanym z dążeniem do zrównoważonego przemysłu lotniczego, będąc jednocześnie pionierem wykorzystania nowych technologii - powiedział Cédric Gautier, dyrektor generalny Airbus Atlantic. - Naszym pierwszym zadaniem jest zapewnienie zadowolenia wszystkich klientów oraz ustanowienie nowych standardów doskonałości w zakresie jakości i efektywności operacyjnej. Mam pełne zaufanie do talentu, entuzjazmu i zaangażowania pracowników Airbus Atlantic. Wierzę, że z sukcesem napiszemy nowy rozdział historii firmy.

Zatrudniająca 13 tys. pracowników w 5 krajach na 3 kontynentach, dysponująca wolumenem obrotów szacowanym na około 3,5 miliarda euro rocznie, firma Airbus Atlantic zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem produkcji struktur lotniczych i jest numer jeden pod względem foteli dla pilotów. Zarazem sytuuje się w pierwszej trójce pod względem produkcji foteli pasażerskich dla klas biznes i pierwszej, które nadal będą sprzedawane pod marką STELIA Aerospace.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama