ACG zamawia 40 airbusów A320neo

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 stycznia 2022 11:49
Aviation Capital Group (ACG) zawarł z Airbusem porozumienie (MoU) w sprawie zamówienia 20 maszyn A220 oraz potwierdził kontrakt na zakup 40 maszyn z rodziny A320neo, z których pięć będzie reprezentować model A321XLR.
Reklama

- Cieszymy się z rozszerzenia naszego portfolio o kolejne samoloty z rodziny A220 i A320neo. Te bardzo zaawansowane odrzutowce wzmocnią strategiczny cel ACG, jakim jest oferowanie przewoźnikom najnowocześniejszych i najbardziej oszczędnych maszyn dostępnych na rynku - powiedział Thomas Baker, dyrektor generalny i prezes ACG.


- Potwierdzone zamówienie jest kolejnym dowodem zaufania do naszych samolotów wąskokadłubowych przez jednego z czołowych zarządzających aktywami lotniczymi na świecie, ACG i Tokyo Century Group. Porozumienie potwierdza z kolei, że ​​A220 jest coraz bardziej pożądanym samolotem w lotnictwie komercyjnym. Gratulujemy i dziękujemy ACG za decyzję o wyborze obu rodzin, A220 i A320neo - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy i szef Airbus International.

A220 jest jedynym samolotem zaprojektowanym specjalnie na potrzeby przewoźników poszukujących maszyn mogących zabrać 100-150 pasażerów. Jego konstruktorzy połączyli najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne z zaawansowanymi materiałami oraz najnowszej generacji silnikami turbowentylatorowymi firmy Pratt & Whitney z przekładnią PW1500G. Maszyna emituje o 50% mniej hałasu w porównaniu z maszynami poprzedniej generacji oraz o 50 proc. mniej dwutlenku azotu niż stanowią obecne standardy branżowe. Ponadto spala o 25 proc. mniej paliwa w przeliczeniu na fotel pasażerski. A220 jest doskonałym odrzutowcem do obsługi tras regionalnych i długodystansowych.

A320neo to najbardziej udana rodzina samolotów pasażerskich w historii lotnictwa. Jej atutem jest 99,7 proc. wskaźnik niezawodności operacyjnej. W odrzutowcach tej rodziny konstruktorzy zastosowali najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i końcówki skrzydeł typu sharklet. Podróżujący nimi pasażerowie docenią komfort lotu we wszystkich klasach – standardowo nawet w klasie ekonomicznej montuje się 18-calowe fotele. Rodzina A320neo zapewnia przewoźnikom co najmniej 20 proc. redukcję zużycia paliwa i emisji CO2. Model A321XLR ma zasięg do 4700 mil morskich, co pozwala na loty trwające do 11 godzin, a pasażerowie podczas całej podróży będą korzystać z wielokrotnie nagradzanego wnętrza w standardzie Airspace.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama