Linie Emirates podsumowują 2021 rok

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 grudnia 2021 09:15
W przeddzień Nowego Roku emiracki przewoźnik dokonał podsumowania 2021 roku, który ponownie upłynął pod znakiem pandemii COVID-19. Niezależnie od sytuacji epidemicznej postępowała jednak regeneracja branży lotniczej, dzięki której linie Emirates zaliczą mijający rok do udanych.
Reklama

W 2021 roku światowe linie lotnicze krok po kroku odbudowywały swoją siatkę połączeń, a uziemione samoloty były stopniowo przywracane do czynnej służby. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wypracowanie wielu pomocnych narzędzi, które od ostatnich 12 miesięcy znacząco pomagały w mniej lub bardziej skutecznej walce z pandemią. I choć ciężko nie zauważyć negatywnego wpływu COVID-19 na kondycję lotnictwa, przewoźnicy doceniają progres, który udało się wykonać od momentu pojawienia się koronawirusa w pierwszych tygodniach 2020 roku.

Przykładowo, drogą ku odbudowie konsekwentnie podążają linie Emirates, które nie zważając na obostrzenia w podróżowaniu, masowo przywracają swoją przedpandemiczną ofertę. W grudniu br. siatka połączeń emirackiego przewoźnika liczyła już 128 kierunków, wliczając w to nową trasę z Dubaju do Miami w Stanach Zjednoczonych, która została zainaugurowana w lipcu br. Na przestrzeni całego roku linie Emirates wdrożyły do czynnej służby całą (liczącą 133 egzemplarze) flotę samolotów Boeing 777 oraz blisko 60 samolotów Airbus A380. Ponadto, przewoźnik ponownie otworzył 120 saloników biznesowych na lotniskach na całym świecie.


- Pomimo pojawienia się nowego wariantu Omikron i nieznacznemu spowolnieniu, które wdarło się w nasz plan regeneracyjny, z optymizmem patrzymy w przyszłość. Jesteśmy przekonani, że w 2022 roku staniemy się silniejsi. Lotnictwo od zawsze potrafiło walczyć o swoje, więc w przyszłym roku będziemy kontynuować współpracę z partnerami biznesowymi, aby nieustannie poprawiać komfort naszych pasażerów - zapewnił Ahmed bin Saeed Al Maktoum, dyrektor generalny linii Emirates.

Przewoźnik podkreśla, że w mijającym roku odegrał kluczową rolę w walce z pandemią. W roku kalendarzowym linie Emirates przetransportowały ponad 600 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19 oraz uruchomiły powietrzny korytarz humanitarny, aby wspomóc, mierzące się wówczas z potężną falą wirusa, Indie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama