Norwegian pozyska dwa samoloty Boeing 737 MAX 8

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 grudnia 2021 10:08
Norweski przewoźnik wyraził chęć tymczasowego pozyskania dwóch egzemplarzy samolotu Boeing 737 MAX 8. Wyleasingowane maszyny miałyby wzmocnić flotę Norwegiana w obliczu rosnącego zapotrzebowania na podróże lotnicze.
Reklama

Flota samolotów linii Norwegian już wkrótce wzbogaci się o kolejne dwa egzemplarze samolotu Boeing 737 MAX 8. Leasingodawca nie został ujawniony, ale jak zapewnia przewoźnik, współpraca będzie korzystna dla Norwegów i umożliwi linii Norwegian optymalne zarządzanie dostępnymi maszynami.

- Podpisane przez nas porozumienie jest ważnym krokiem w stronę realizacji naszego planu modernizacji floty. W przyszłości chcielibyśmy zarządzać nowoczesnymi i ekologicznymi samolotami - powiedział Geir Karlsen, dyrektor generalny linii Norwegian.


Przewoźnik przekazał, że dostawa obu samolotów rozpocznie się niebawem, aby MAX-y mogły skutecznie wspomóc flotę linii w realizacji wakacyjnej siatki połączeń, która ma się składać z ponad 270 tras. Okres leasingu wynosi dziewięć lat i uwzględnia korzystne dla Norwegów porozumienie "Power-By-The-Hour" (PBH), które umożliwia elastyczne zarządzanie samolotami w zależności od zapotrzebowania. Ponadto, jeśli zaistnieje taka potrzeba, linia Norwegian będzie mogła zastąpić samoloty Boeing 737 MAX 8 innymi maszynami wąskokadłubowymi spod szyldu Airbusa.

Obecna flota norweskiego przewoźnika składa się z dwudziestu sześciu maszyn Boeing 737-800, które dysponują 186 lub 189 miejscami na pokładzie w zależności od konfiguracji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama