LOT: Zdarzenie z udziałem B737 MAX 8 na Heathrow

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 grudnia 2021 18:15
1 komentarz
Samolot Boeing 737 MAX 8 należący do Polskich Linii Lotniczych LOT uległ uszkodzeniu podczas rutynowego postoju na londyńskim lotnisku Heathrow. O końcówkę skrzydła maszyny zahaczył pojazd obsługi naziemnej, a rejs LO282 został odwołany.
Reklama

Dzisiejszego poranka (28.12) samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Boeing 737 MAX 8 o znakach rejestracyjnych SP-LVD zgodnie z planem zrealizował rotację z Lotniska Chopina w Warszawie do Londynu Heathrow. Po ponad dwóch godzinach spędzonych w powietrzu maszyna bezpiecznie wylądowała w stolicy Wielkiej Brytanii. Podczas postoju na płycie londyńskiego lotniska oraz przed rejsem powrotnym LO282 do Warszawy, samolot uległ jednak uszkodzeniu w wyniku zahaczenia przez pojazd obsługi naziemnej końcówki skrzydła MAX-a.


Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że Polskie Linie Lotnicze LOT zostały zmuszone do odwołania rotacji powrotnej na Lotnisko Chopina, a pasażerowie feralnego lotu otrzymali możliwość zmiany biletu na inne rejsy odlatujące z Heathrow w kierunku Warszawy, aby możliwie najszybciej powrócić do kraju. Obecnie maszyna Boeing 737 MAX 8 przebywa w Londynie. Po wstępnym oszacowaniu strat polski przewoźnik sprowadzi uszkodzony samolot do Polski.

Ostatnie komentarze

styrian 2021-12-28 21:07   
styrian - Profil styrian
Jako portal branżowy migli byście sprawdzić chociaż numery lotów. LO282…
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama