Brussels Airlines kreślą plany na przyszły rok

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 grudnia 2021 09:15
Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Na kilka dni przed jego hucznym rozpoczęciem linie Brussels Airlines podzieliły się planami na przyszłoroczny sezon wakacyjny. Belgijski przewoźnik skupi się przede wszystkim na rozbudowie swojej afrykańskiej oferty połączeń.
Reklama
Linie Brussels Airlines kreślą plany na przyszłoroczny okres letni. Przedłużająca się niepewność, spowodowana wykryciem w Afryce Południowej nowego wariantu koronawirusa oraz wprowadzeniem surowych restrykcji w podróżowaniu na Czarny Ląd, nie przeszkodziła belgijskiemu przewoźnikowi w planowaniu optymistycznej i ambitnej wizji swojego dalszego rozwoju na rynku afrykańskim. Linie Brussels Airlines przywrócą dwie, wstrzymane na okres pandemii COVID-19 trasy do Afryki oraz zwiększą częstotliwość szeregu innych połączeń w regionie.


11 czerwca 2022 roku przewoźnik wznowi bezpośrednie rejsy z Brukseli Zaventem do Konakry i Wagadugu. Oba połączenia zostały zawieszone przed rokiem w związku z wybuchem epidemii koronawirusa i po powrocie będą realizowane trzy razy tygodniowo. Lot SN205 do stolicy Gwinei będzie opuszczał Brukselę o godzinie 11:00, natomiast rejs powrotny SN206 przewidziany jest na godzinę 18:50. Bezpośredni przelot między miastami potrwa rozkładowo 8 godzin i 40 minut. Nieco krótsza jest sześciogodzinna rotacja z europejskiej stolicy do Wagadugu. Samolot wykonujący lot SN255 będzie startował z Brukseli o godzinie 11:05, aby o godzinie 21:30 wyruszyć ze stolicy Burkina Faso w rejs powrotny SN256 do Belgii.

Ponadto, linie Brussels Airlines zwiększą częstotliwość lotów do Bandżulu (Gambia), Lome (Togo) i Monrovii (Liberia). W szczycie sezonu letniego trasy te będą realizowane pięć razy w tygodniu. Samoloty w malowaniu przewoźnika będą częściej gościły również w Entebbe (Uganda) i Kigali (Rwanda).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy