LOT ponownie połączy Budapeszt z Nowym Jorkiem

24 grudnia 2021 11:17
1 komentarz
W przyszłym roku LOT ma powrócić na trasę Budapeszt - Nowy Jork. Ostatni rejs na tym połączeniu narodowy przewoźnik odbył w 2020 r.
Reklama
W czerwcu 2022 r. LOT ma zacząć wykonywać loty pomiędzy Budapesztem i Nowym Jorkiem podał portal dailynewshungary.com. Tę decyzję potwierdził rzecznik prasowy polskiej linii. Będzie to drugie podejście do tej trasy. Pierwszy raz narodowy przewoźnik uruchomił połączenie z lotniska Ferenca Liszta na lotnisko Johna Fitzgeralda Kennedy'ego maja 2018 r. Wybuch pandemii zmusił LOT do zaprzestania regularnych rejsów na tej relacji w marcu 2020 r.

- Popyt na nowe trasy i skłonność do podróżowania na rynku węgierskim i międzynarodowym rośnie równolegle z popytem na bezpośrednie loty. Nowe i ponownie uruchomione loty odgrywają zatem kluczową rolę w ożywianiu ruchu na lotnisku w Budapeszcie po wybuchu koronawirusa - powiedział Balázs Bogáts, szef rozwoju ruchu lotniczego w budapeszteńskim porcie. - Celem lotniska w Budapeszcie pozostaje jak najszybsza odbudowa lotów długodystansowych, co pomaga ożywić branżę turystyczną w kraju. Nasz zespół ds. rozwoju ruchu lotniczego współpracuje z liniami lotniczymi i Węgierską Agencją Turystyczną, aby zapewnić jak najszybszy powrót lotów długodystansowych na nasze lotnisko. Cieszymy się z decyzji Polskich Linii Lotniczych LOT, która pozwoli pasażerom latać do i z Nowego Jorku bez przesiadek, po dwuletniej przerwie - dodał Bogáts.

Michał Fijoł, wiceprezes ds. handlowych LOT-u stwierdził, że pomimo trudnych czasów, przed którymi stoi przewoźnik, LOT szuka każdej okazji do rozwoju.

- Wznawiając usługi non-stop z Budapesztu do Nowego Jorku, wyrażamy nasze zaangażowanie na rynku węgierskim i wierzymy w jego perspektywy. Z niecierpliwością czekamy na ponowne powitanie węgierskich gości na pokładach naszych wygodnych Dreamlinerów. Dziękujemy, że byliście z nami przed pandemią i witamy z powrotem pod naszymi skrzydłami! - powiedział Fijoł.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

Megula 2022-02-08 09:53   
Megula - Profil Megula
Dobrze, że takie połączenia są i LOT nie odpuszcza i ciągle się pojawiają nowe kierunku w siatce itd.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy