KLM modyfikuje serwis pokładowy

Marek Stus - Profil Marek Stus
24 grudnia 2021 08:28
Holenderskie linie KLM zdecydowały o tymczasowym uproszczeniu serwisu oferowanego w trakcie lotów długodystansowych. Zmiany mają zminimalizować kontakt załóg z pasażerami i zapewnić bezpieczniejsze warunki pracy.
Reklama

Nowe zasady serwisu pokładowego będą obowiązywały co najmniej do 14 stycznia 2022 roku i dotyczą pasażerów lecących w obu klasach serwisowych na trasach międzykontynentalnych.

W klasę ekonomicznej nie będzie standardowego wyboru posiłków podczas podawanych w czasie podróży głównych posiłków. Każdy pasażer otrzyma od razu także deser w postaci ciasta jabłkowego i kawę lub herbatę. Dotychczas były one podawane w ramach osobnej sekwencji serwisowej po zakończonym obiedzie lub kolacji.


Z kolei w klasie biznes zawieszony został serwis oferowany przed odlotem w postaci napojów i osobistego powitania przez członków załogi. Karta dań dostępnych na danym locie, a także butelka wody mineralnej, paczkowane orzeszki i odświeżające ręczniki będą umieszczone od razu przy fotelach jeszcze przed wejściem pasażerów na pokład. Zminimalizowana mają zostać także inne elementy serwisu, ale bez uszczerbku dla ilości i jakości podawanych w tej klasie dań. Goście klasy biznes nie będą ponadto mogli swobodnie wybierać modelu słynnych domków rozdawanych przed lądowaniem. Zamiast tego trzymają ten prezent zapakowany w foliową torebkę.

fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama