Nie tylko Wizz Air. Ryanair też odwołuje loty z Polski

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 grudnia 2021 13:42
1 komentarz
Irlandzki przewoźnik także dokonał drastycznych cięć w zimowej siatce połączeń. Z oferty Ryanaira tymczasowo zniknie szereg atrakcyjnych połączeń realizowanych z Polski. Na roszadach linii ucierpią pasażerowie dwunastu polskich lotnisk regionalnych.
Reklama
Ostatnio informowaliśmy o pokaźnej redukcji oferty Wizz Aira obejmującej połączenia z Polski. Węgierski przewoźnik tymczasowo zawiesi dziesiątki rotacji, a kilkanaście tras całkowicie zniknie z polskiej siatki połączeń Wizz Aira. Na podobny krok zdecydował się również irlandzki Ryanair, który także dokonał gruntownej analizy swojej oferty na najbliższe miesiące w obawie przed rozprzestrzeniającym się wariantem Omikron i postępującym zamykaniem europejskich granic. Przewoźnik tymczasowo wstrzyma realizację kilkudziesięciu tras z dwunastu polskich lotnisk regionalnych. Według systemu rezerwacyjnego linii połączenia znikną w styczniu 2022 roku przynajmniej na jeden miesiąc i powinny wrócić w pierwszych dniach lutego nadchodzącego roku.


Z Bydgoszczy przewoźnik zawiesi rejsy do Londynu Luton i Kijowa. Z Gdańska tymczasowo znikną połączenia do Aarhus, Billund, Birmingham, Bristolu, Newcastle, Vaxjo oraz Wiednia, a z Katowic do Birmingham, Bolonii, Edynburga, Manchesteru i Odessy. Na decyzji Ryanaira stracą także pasażerowie odlatujący z Krakowa do Ammanu, Ankony, Billund, Bordeaux, Charkowa, Glasgow, Goteborga, Malmo, Podgoricy, Rygi oraz Turynu. Ponadto, samoloty Ryanaira nie odlecą na przełomie stycznia i lutego 2022 roku z podwarszawskiego Modlina do Manchesteru, East Midlands, Koszyc, Leeds, Goteborga, Ammanu, Aarhus, Charkowa, Shannon i Wenecji Treviso.

Z Poznania zabraknie aż trzynastu rotacji irlandzkiego przewoźnika. Będą to rejsy do Ammanu, Billund, Birmingham, Bristolu, Brukseli Charleroi, Charkowa, Edynburga, Helsinek, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Liverpoolu, Tel Awiwu oraz Oslo. Równie nieciekawie zapowiada się pierwszy miesiąc zbliżającego się roku we Wrocławiu, skąd pasażerowie Ryanaira tymczasowo nie polecą do Bolonii, Billund, Leeds, Glasgow, Manchesteru, Pizy, Brukseli, Oslo, Liverpoolu, Edynburga, Bournemouth, Newcastle i Bristolu. Przez moment zabraknie także lotów z Lublina i Łodzi do Dublina oraz z Olsztyna do Londynu Stansted. Plany muszą zmienić także szczecińscy podróżni wybierający się do Londynu Stansted i Liverpoolu oraz rzeszowscy pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na loty do Bristolu, East Midlands oraz Manchesteru.

Ostatnie komentarze

solokhumbu 2021-12-23 14:34   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Tak z ciekawości: od kiedy to Ryan lata z POZ do Bournemouth? Pierwsze słyszę :D
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy