Iberia wzmocni obecność w Argentynie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 grudnia 2021 10:04
Hiszpański przewoźnik zapowiedział wzmocnienie swojej obecności w Ameryce Południowej. Wraz z nadejściem nowego roku Iberia zwiększy częstotliwość rejsów między Hiszpanią a Argentyną w odpowiedzi na rosnący popyt na podróże lotnicze.
Reklama

W przedpandemicznym 2019 roku Iberia oferowała nawet 109 lotów do Argentyny każdego miesiąca. Oznacza to, że szerokokadłubowe samoloty przewoźnika odwiedzały tę część Ameryki Południowej średnio trzy bądź nawet cztery razy dziennie. W okresie epidemii koronawirusa Iberia znacząco zredukowała swoją argentyńską ofertę, lecz teraz, gdy branża lotnicza odnotowuje widoczną poprawę i regeneruje się po wielu miesiącach surowych obostrzeń w podróżowaniu, przewoźnik ponownie angażuje się w rozwój południowoamerykańskiej siatki połączeń.


Obecnie hiszpańscy pasażerowie mają do wyboru jedenaście rejsów tygodniowo z Madrytu i Barcelony do Buenos Aires. Ze stolicy Hiszpanii samoloty w malowaniu Iberii odlatują w kierunku Argentyny każdego dnia, a ze stolicy Katalonii cztery razy tygodniowo. W najbliższej przyszłości to się jednak zmieni. Jeszcze w ostatnich dniach stycznia przyszłego roku przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów z Madrytu do Buenos Aires do dziesięciu w skali tygodnia. Docelowo, w marcu, ma to być już dwanaście lotów między stolicami tygodniowo.

- Rynek argentyński od zawsze był jednym z najważniejszych obszarów dla Iberii. Wreszcie możemy z radością ogłosić zwiększenie naszej obecności w Buenos Aires. To konsekwencja rosnącego zainteresowania lotami do Ameryki Południowej, które z kolei napędzają łagodniejsze przepisy wjazdowe - przekazał przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

Rejsy między Hiszpanią a Argentyną realizowane są samolotami Airbus A350-900 oraz Airbus A330-200.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama