SAS: Pierwszy dalekodystansowy lot samolotu Airbus A321LR

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 grudnia 2021 09:00
Skandynawski przewoźnik zrealizował pierwszy, dalekodystansowy komercyjny rejs samolotem Airbus A321LR, który docelowo będzie operował na trasach transatlantyckich linii SAS. Inauguracyjny lot maszyna wykonała wczoraj (22.12) na trasie z Kopenhagi do Waszyngtonu.
Reklama

Linie SAS wykonały pierwszy, transatlantycki przelot samolotem Airbus A321LR. Wczoraj (22.12) maszyna o znakach rejestracyjnych SE-DMR zrealizowała rejs z Kopenhagi do Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. Bezpośredni przelot między miastami trwa rozkładowo 8 godzin i 55 minut. Samolot Airbus A321LR wyposażony jest w 157 miejsc w ramach trzech klas podróży. Przewoźnik wykorzysta maszyny do wykonywania mniej popularnych, aczkolwiek równie pożądanych przez pasażerów tras dalekodystansowych.


- Witamy w naszych szeregach zupełnie nowy samolot, który znakomicie odnajdzie się w realiach rynku skandynawskiego. Maszyny Airbus A321LR umożliwią nam wprowadzenie do siatki połączeń jeszcze większej liczby atrakcyjnych kierunków - powiedział Karl Sandlund, dyrektor linii SAS.

Połączenie z Kopenhagi do Waszyngtonu było pierwszym rejsem transatlantyckim samolotu Airbus A321LR w malowaniu linii SAS i swoistym testem przed ostatecznym wprowadzeniem tych wąskokadłubowych maszyn do regularnej floty dalekodystansowej skandynawskiego przewoźnika. Formalnie, linie SAS zatrudnią samoloty Airbus A321LR do realizacji lotów do Waszyngtonu, Bostonu i Nowego Jorku od 27 marca 2022 roku.

Fot.: SAS
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama