Lübeck Air pojawi się w Heringsdorfie pod Świnoujściem

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 grudnia 2021 08:45
Niemieckie linie regionalne uruchomią bezpośrednie połączenie z Heringsdorfu nieopodal Świnoujścia do Berna. Będzie to znakomita okazja dla polskich pasażerów mieszkających w regionie do odbycia podróży lotniczej do malowniczej Szwajcarii.
Reklama

Niedawno informowaliśmy o otwarciu nowego połączenia linii Lübeck Air z Lubeki do Krakowa. Trasa realizowana będzie od 15 kwietnia 2022 roku z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo. Jak się okazuje, nie będzie to jedyna nowość w ofercie niemieckiego przewoźnika regionalnego, która ucieszy polskich pasażerów. Nieco ponad miesiąc po uruchomieniu rotacji z Lubeki do Krakowa, 28 maja 2022 roku, linie Lübeck Air rozpoczną realizację lotów między Heringsdorfem a szwajcarskim Bernem.


Położone na wyspie Uznam lotnisko w Heringsdorfie oddalone jest o zaledwie 10 kilometrów od pobliskiego Świnoujścia. Co ciekawe, w niedalekiej przeszłości Świnoujście otrzymało nawet propozycję partycypowania w nazwie niemieckiego portu lotniczego, jednak włodarze polskiego miasta nie zdecydowali się wówczas na współpracę (pomimo podpisanego listu intencyjnego), a potencjał międzynarodowego lotniska nie został w pełni wykorzystany.

Loty z Heringsdorfu do Berna realizowane będą raz w tygodniu (sobota) w ramach partnerstwa z linią Air Alsie. Samoloty przewoźnika będą opuszczały niemiecki kurort wakacyjny o godzinie 14:45, aby po 2 godzinach i 15 minutach lotu wylądować w Szwajcarii. Start z Berna przewidziany jest na godzinę 17:30, a lądowanie nieopodal Świnoujścia zaplanowane jest na godzinę 19:45. Połączenie będzie miało charakter sezonowy, a ostatnia rotacja odbędzie się 22 października 2022 roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama