Linie easyJet wracają do Londynu Southend

18 grudnia 2021 10:30
Linie lotnicze easyJet wrócą do Londynu Southend. Brytyjski przewoźnik wznowi rejsy z szóstego portu lotniczego obsługującego aglomerację londyńską w ramach letniej siatki połączeń. Charakterystyczne, pomarańczowe samoloty polecą do Hiszpanii.
Reklama
W pierwszych dniach listopada br. (5.11) informowaliśmy o zamknięciu lotniska Londyn Southend w związku z wycofaniem się z oddalonego o niespełna 60 km od centrum stolicy Wielkiej Brytanii Essex wszystkich przewoźników. Włodarze lotniska deklarowali jednak, że zamknięcie portu ma jedynie charakter tymczasowy, a ogłoszenie nowych połączeń z Southend jest tylko kwestią czasu. Jak się okazało, przedstawiciele lotniska słowa dotrzymali, a samoloty już wkrótce powrócą do Essex.


Jedną z pierwszą linii lotniczych, która odzyskała zaufanie do Londynu Southend jest brytyjski easyJet. Ostatni samolot niskokosztowego przewoźnika odleciał z lotniska blisko szesnaście miesięcy temu, a londyńskie lotnisko było wówczas jedną z najmniejszych baz operacyjnych linii easyJet.

Teraz przewoźnik zapowiedział długo wyczekiwany powrót. Charakterystyczne samoloty w pomarańczowym malowaniu już wkrótce ponownie zawitają do Londynu Southend. W pierwszych dniach maja przyszłego roku wystartują połączenia z szóstego lotniska obsługującego aglomerację londyńską do Malagi oraz na Majorkę. Rejsy realizowane będą, odpowiednio, sześć oraz cztery razy na przestrzeni tygodnia. Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach linie easyJet uzupełnią siatkę połączeń dostępną z Southend o kolejne kierunki wakacyjne.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy