Szwajcaria łagodzi restrykcje wjazdowe

Marek Stus - Profil Marek Stus
17 grudnia 2021 16:51
Od najbliższego poniedziałku (20.12) przyjazd do Szwajcarii będzie obarczony mniej uciążliwymi restrykcjami niż obecnie. To efekt nowych reguł przedstawionych przez lokalne władze.
Reklama

Wprawdzie od wszystkich przyjeżdżających do Szwajcarii, w tym także od osób w pełni zaszczepionych, nadal będzie wymagane przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa, ale zamiast akceptowanych obecnie jedynie droższych testów PCR będzie można posługiwać się również szybszymi testami antygenowymi. W tym wypadku test będzie musiał być wykonany na maksymalnie 24 godziny przed wjazdem do tego kraju.

Zaszczepieni podróżni oraz osoby z potwierdzonym statusem ozdrowieńca zostaną od 20 grudnia br. zwolnieni ponadto z obowiązku wykonania drugiego testu między 4 a 7 dniem pobytu w Szwajcarii. Dodatkowy test pozostanie natomiast obligatoryjny w przypadku braku posiadania certyfikatu pełnego zaszczepienia.

Wraz z liberalizacją przepisów wjazdowych władze Szwajcarii ogłosiły również pewne modyfikacje dotyczące lokalnych restrykcji. Co do zasady we wszystkich miejscach publicznych będzie obowiązywała zasada 2G lub 2G+ oznaczająca możliwość wstępu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców, a w niektórych przypadkach posiadających dodatkowo też negatywny wynik testu. Obostrzenia wprowadzone w związku z trwającą falą zakażeń będą obowiązywały co najmniej do drugiej połowy stycznia 2022 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama