O'Leary: Loty tylko dla zaszczepionych to dobry pomysł

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
16 grudnia 2021 15:20
Michael O'Leary przyznał, że ograniczenie podróży lotniczych do osób zaszczepionych byłoby dobrą decyzją. Dyrektor generalny Ryanair twierdzi, że takie rozwiązanie zastąpiłoby uciążliwy system testów stosowany obecnie w Wielkiej Brytanii i zachęciłoby ludzi do szczepień.
Reklama
Szef europejskiego przewoźnika ostro skrytykował podejście Wielkiej Brytanii do ograniczeń w podróżowaniu. Oskarżając rząd o "wymyślanie zasad na bieżąco". O'Leary powiedział również, że testy powinny zostać zniesione, a loty powinny być ograniczone do tych, którzy są zaszczepieni.

- Nie widzę żadnego uzasadnienia dla przepisów rządu brytyjskiego, zgodnie z którymi pasażerowie, którzy już zrobili rozsądną rzecz i zaszczepili się, muszą teraz robić testy przed podróżą i, co bardziej niedorzeczne, po podróży - powiedział O'Leary cytowany przez "The Independent".


- Zamiast wprowadzać obowiązkową politykę szczepień, trzeba sprawić, by ludzie chętniej sięgali po szczepienia. Popierałbym więc ograniczenie podróży lotniczych do osób zaszczepionych - powiedział.

Dodał też, że niezaszczepieni nie powinni cieszyć się takimi samymi swobodami jak ci, którzy się zaszczepili.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy