CBA skontrolowało lotnisko w Modlinie

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
16 grudnia 2021 13:31
Centralne Biuro Antykorupcyjne skontrolowało umowy portu lotniczego Warszawa – Modlin z przewoźnikami zawierane w latach 2012-2020. O nieprawidłowościach CBA poinformowało władze spółki zarządzającej lotniskiem.
Reklama
Kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy wydziału postępowań kontrolnych z lubelskiej delegatury trwała od stycznia do października – poinformował wydział komunikacji społecznej CBA. Funkcjonariusze sprawdzali wybrane umowy z liniami lotniczymi – jak były one zawierane i realizowane.

- W wyniku kontroli ustalono, że władze lotniska w Modlinie mogły dopuścić się licznych nieprawidłowości, sprowadzając bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia szkody w majątku spółki – podało CBA, zaznaczając, że jej kwota miała wynieść nie więcej niż 9 mln 650 tys. zł. CBA nie ujawnia jednak, które umowy z lat 2012-2020 skontrolowano i jakie nieprawidłowości w nich stwierdzono. Chodzi zapewne o preferencyjne warunki udzielone Ryanairowi.

CBA przekazało swoje wnioski radzie nadzorczej i zarządowi spółki zarządzającej modlińskim lotniskiem.

- Zarząd MPL Warszawa-Modlin Sp. z o.o. otrzymał wnioski CBA i obecnie dokładnie je analizuje. Kontrola CBA i jej wnioski nie mają wpływu na funkcjonowanie portu i współpracę z naszymi partnerami. Podkreślamy też, że spółka rzetelnie współpracowała z kontrolerami Centralnego Biura Antykorupcyjnego i żadna ze stron nie zgłaszała uwag co do przebiegu samej kontroli. Zarząd portu deklaruje pełną transparentność i wsparcie w wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości ze strony urzędników odpowiednich organów" - informują Tomasz Szymczak i Grzegorz Hlebowicz z zarządu portu.

Tagi
modlin cba

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy