Lufthansa planuje przyszłoroczne wakacje

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 grudnia 2021 09:45
Niemiecki przewoźnik ogłosił plany na przyszłoroczny sezon wakacyjny. Lufthansa zaproponuje swoim pasażerom ponad 160 tras europejskich oraz szereg nowych połączeń dalekodystansowych z Frankfurtu i Monachium, a tygodniowa liczba lotów zbliży się do poziomu sprzed pandemii.
Reklama

Choć 2021 rok jeszcze się nie skończył, niektórzy przewoźnicy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem planują przyszłoroczny okres letni. Jedną z linii lotniczych, która już w zimowe miesiące kusi atrakcyjnymi, słonecznymi połączeniami wakacyjnymi jest niemiecka Lufthansa. Przewoźnik poinformował, że w sezonie letnim znacząco rozbuduje swoją ofertę, która skierowana będzie przede wszystkim do marzących o wypoczynku w najpopularniejszych, nadmorskich kurortach turystów.

Zmiany w siatce połączeń Lufthansy obejmą zarówno lotniska we Frankfurcie jak i Monachium. Przykładowo, wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu lotów, przewoźnik uruchomi z Bawarii zupełnie nowe trasy do brazylijskiego Rio de Janeiro oraz amerykańskiego San Diego. To jednak nie koniec nowości, które Lufthansa zaoferuje swoim pasażerom z Monachium. Lotnisko zyska również sześć europejskich połączeń sezonowych. Będą to loty do Kalamaty w Grecji, Warny w Bułgarii, Billund w Danii, Bergen w Norwegii, Brindisi we Włoszech oraz na Menorkę w Hiszpanii. Co więcej, Lufthansa przywróci bezpośrednie rejsy z Monachium do tajlandzkiego Bangkoku. Monachijczycy otrzymają także cztery dodatkowe samoloty Airbus 350-900. Oznacza to, że w szczycie okresu wakacyjnego w stolicy Bawarii stacjonować będzie 21. egzemplarzy Airbus 350-900. Ponadto, dalekodystansową flotę przewoźnika w Monachium wzmocni pięć maszyn Airbus 340-600.


Równie obiecująco zapowiadają się przyszłoroczne możliwości wakacyjne dostępne z Frankfurtu. W czerwcu 2022 roku Lufthansa zabierze pierwszych podróżnych do Saint Louis w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, będzie to pierwsze regularne połączenie lotnicze realizowane między kontynentalną Europą a stanem Missouri od ponad 20 lat. Poza transatlantycką nowością do Saint Louis, przewoźnik uruchomi również europejskie loty z Frankfurtu do norweskiego Stavanger, brytyjskiego Liverpoolu i francuskiego Rennes.

Nieodzowną częścią wakacyjnej siatki połączeń Lufthansy będzie również oferta linii Eurowings Discover, która w przyszłorocznym sezonie letnim poleci m.in. z Monachium do Punta Cana na Dominikanie, Cancun w Meksyku i Las Vegas w Stanach Zjednoczonych oraz z Frankfurtu do Victoria Falls w Zimbabwe, Kilimandżaro w Tanzanii czy Male na Malediwach.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama