Qatar Airways wykonały pierwszy rejs do Odessy

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 grudnia 2021 09:40
Kilka dni temu (9.12) katarskie linie lotnicze zainaugurowały swoją rotację z Dohy do Odessy na Ukrainie. Połączenie jest drugą ukraińską rotacją Qatar Airways. Rejsy nad Morze Czarne realizowane są trzy razy w tygodniu przy wykorzystaniu maszyn Airbus 320.
Reklama

W ostatnich dniach października br. (27.10) informowaliśmy o planowanym otwarciu przez linię Qatar Airways trasy z Dohy do Odessy na Ukrainie. Bezpośrednie połączenie między miastami wystartowało zgodnie z pierwotnymi założeniami 9 grudnia br., gdy samolot Airbus 320 o znakach rejestracyjnych A7-AHR w malowaniu katarskiego przewoźnika opuścił Katar o godzinie 8:44, aby po 4 godzinach i 30 minutach lotu bezpiecznie wylądować nad Morzem Czarnym.

- Otwarcie połączenia do Odessy jest świadectwem wzmocnionego partnerstwa między Katarem a Ukrainą. Ten ukraiński kurort należy do najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych i biznesowych w regionie, więc spodziewamy się dużego zainteresowania. Ponadto, ukraińscy pasażerowie otrzymają dostęp do bogatej oferty globalnych połączeń przesiadkowych z naszej bazy operacyjnej w Katarze - zapowiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny linii Qatar Airways.


Połączenie z Kataru na Ukrainę realizowane jest z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo (wtorki, czwartki oraz soboty). Wszystkie loty operowane są przy wykorzystaniu samolotów Airbus 320, które dysponują 132 miejscami na pokładzie w dwóch klasach podróży.

- Ten rok kończymy niezwykle ważnym wydarzeniem. Właśnie rozpoczynamy współpracę z wielokrotnie nagradzaną linią Qatar Airways. Jest nam niezmiernie miło powitać katarskiego przewoźnika na naszym lotnisku. Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnego i wieloletniego partnerstwa - przekazał Wołodymyr Semenchenko, dyrektor generalny ukraińskiego lotniska.

Najnowsza rotacja linii Qatar Airways nie jest pierwszym połączeniem Katarczyków na Ukrainę. Przewoźnik obecny jest za naszą wschodnią granicą od czterech lat. W 2017 roku linia Qatar Airways rozpoczęła regularne rejsy z Dohy na kijowskie lotnisko Boryspol, które nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama