Katowice: W listopadzie 59 proc. wzrost cargo

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 grudnia 2021 14:48
Podczas jedenastego miesiąca 2021 r. w Katowice Airport obsłużono 3,2 tys. ton frachtu, czyli o 1193 ton więcej (+59%) niż w tym samym okresie w zeszłym roku.
Reklama

W listopadzie na pyrzowickim lotnisku odnotowano 498 startów i lądowań frachtowców, czyli o 203 więcej (+68,8%) niż podczas tego samego okresu w 2020 roku

Od stycznia do końca listopada bieżącego roku na lotnisku imienia Wojciecha Korfantego obsłużono w sumie 29 056 ton cargo, czyli o 10 820 ton więcej (+59,3%) niż podczas pierwszych jedenastu miesięcy 2020 roku. W sumie odnotowano 4 147 startów i lądowań frachtowców, tj. o 1 349 więcej (+48,2%) w porównaniu z okresem od stycznia do listopada br.

- Katowice Airport to ważny punkt na logistycznej mapie południowej Polski. W naszej strefie cargo, każdego miesiąca, odprawiane są tysiące ton frachtu, bardzo często o wysokiej wartości. Koniec roku, ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to tradycyjnie bardzo gorący i pracowity okres w cargo lotniczym. Nasz terminal towarowy pracuje aktualnie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To będzie bardzo dobry rok w segmencie cargo dla Katowice Airport. Zeszłoroczny wynik poprawimy o ponad 11 tysięcy ton, pierwszy raz w historii przekraczając 30 tysięcy ton frachtu w skali roku. Ten sukces nie byłby możliwy bez nowoczesnej infrastruktury, którą nadal chcemy rozwijać. Dlatego intensywnie pracujemy nad projektem drugiego terminalu cargo – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Na lotnisku imienia Wojciecha Korfantego regionalne bazy mają czołowi operatorzy cargo w Europie. Aktualna siatka regularnych połączeń towarowych pyrzowickiego lotniska składa się z dziesięciu tras:

  • Mediolan-Malpensa – Katania – Pyrzowice – Madryt – Mediolan-Malpensa (Amazon)
  • Mediolan-Malpensa – Cagliari – Pyrzowice – Paryż de Gaulle – Mediolan-Malpensa (Amazon)
  • Pyrzowice – Hanower – Mediolan-Malpensa – Hanower – Pyrzowice (Amazon)
  • Pyrzowice – Kolonia/Bonn – East Midlands – Kolonia/Bonn – Pyrzowice (Amazon)
  • Frankfurt – Pyrzowice – Frankfurt (Lufthansa Cargo/RFS*)
  • Wiedeń – Pyrzowice – Wiedeń (Lufthansa Cargo/RFS)
  • Kolonia/Bonn – Pyrzowice – Kolonia/Bonn (UPS)
  • Liege – Pyrzowice – Gdańsk – Ryga – Liege (FedEx/TNT)
  • Lipsk – Pyrzowice – Lipsk (DHL Express)
  • Paryż – Pyrzowice – Warszawa – Pyrzowice – Paryż (FedEx/TNT).

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama