Modlin: W listopadzie siedem razy więcej pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 grudnia 2021 09:22
W listopadzie br. drugi mazowiecki port lotniczy obsłużył siedem razy więcej pasażerów niż rok wcześniej.
Reklama
Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
 
Port Lotniczy Warszawa Modlin obsłużył w listopadzie 204 330 pasażerów. To ponad 7 razy więcej niż w ubiegłym roku i 94,5 proc. wyniku w przedpandemicznym listopadzie 2019 roku. Od stycznia do listopada br. z siatki połączeń lotniska w Modlinie skorzystało 1,27 mln podróżnych. Co warte zauważenia statystyki portu od lipca br, już piąty miesiąc z rzędu utrzymują się na bardzo zbliżonym poziomie.


- Od sezonu wakacyjnego, w każdym kolejnym miesiącu notujemy wyniki przewozowe na poziomie powyżej 200 tysięcy pasażerów. Mamy też ambitne plany na przyszły rok. Liczymy, że jeśli w 2022 roku pandemia koronawirusa zostanie opanowana, to uda nam się osiągnąć wyniki zbliżone do tych sprzed pandemii. Nadchodzące miesiące to także okres zmian w zakresie oferty handlowo- gastronomicznej Portu. Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku nasi pasażerowie mogli dokonywać zakupów duty free w powiększonej strefie handlowej, a także korzystać z oferty gastronomicznej nowych restauracji i kawiarni – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Aktualnie obowiązujący, zimowy rozkład lotów, który wszedł w życie 31 października br., obejmuje 46 tras, w tym 6 nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Koszyce, Malta, Ryga i Sztokholm.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy