Croatia Airlines: Redukcja kosztów i nowa strategia

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
13 grudnia 2021 10:00
Chorwacki przewoźnik przygotowuje się do funkcjonowania po pandemii. Croatia Airlines ma już strategię na nadchodzące lata, którą niebawem zatwierdzi rząd w Zagrzebiu.
Reklama

Croatia Airlines planują dalsze cięcia kosztów w związku z koronakryzysem. Jednocześnie chorwacki przewoźnik chce w przyszłym roku wdrożyć nową strategię, która będzie odpowiedzią na sytuację rynkową po pandemii COVID-19. Jak podaje portal exyuaviation.com, prezes linii z Zagrzebia, Jasmin Bajić stwierdził, że w najbliższych miesiącach wielkość ruchu lotniczego będzie nadal uzależniona od czynników zewnętrznych - pozostających poza kontrolą firmy - takich jak ograniczenia i inne zakazy, które bezpośrednio wpływają na skłonność do podróżowania pasażerów zarówno w kraju, jak i za granicą.

- W związku z tym skupiamy się na elastycznym planowaniu siatki połączeń. Naszym celem jest osiągnięcie optymalnego współczynnika załadowania przy stosowaniu umiarkowanych taryf i utrzymaniu ograniczonego oferowania. Ostatnie prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które przewidują ożywienie chorwackiej gospodarki w 2022 r. i wzrost PKB o 5,6 proc. napawają optymizmem. Dlatego w 2022 r. skupimy się na większej racjonalizacji kosztów i realizacji opracowanej strategii firmy po COVID-19 – powiedział Bajić.


Nowa strategia przewoźnika, która została opracowana we współpracy z Boston Consulting Group (BCG), będzie fundamentem rozwoju chorwackiej linii lotniczej na najbliższe lata. - Nadal podejmujemy wszelkie niezbędne starania, aby zapewnić płynność finansową i zoptymalizować nasz biznes. W szczególności podejmujemy wysiłki w zakresie cięcia kosztów. W ciągu ostatniego roku współpracowaliśmy z BCG nad opracowaniem planu i inicjatyw strategicznych, których realizacja, za uprzednią zgodą większościowego właściciela (rząd Republiki Chorwacji) ma zostać zrealizowana w ciągu trzech następnych lat i umożliwić trwałą rentowność naszej linii – stwierdził Bajić.

Opracowana strategia ma wkrótce zostać przyjęta przez chorwacki rząd. Plan przewiduje odnowienie floty, poprawę wydajności i konkurencyjności, a także optymalizację siatki połączeń Croatia Airlines. Chorwacki przewoźnik będzie również dalej digitalizował swoją działalność, przechodząc na nowy system informatyczny SAP. Ma to umożliwić bardziej szczegółowo badanie i analizowanie danych, poprawienie zarządzania na wszystkich szczeblach, zwiększenie wydajności, skoncentrowanie się na jakości i przedsiębiorczości oraz na innowacyjności.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama