Delta poleci ze Sztokholmu do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 grudnia 2021 09:45
Amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines ogłosiły, że już wkrótce uruchomią bezpośrednie loty z Nowego Jorku JFK do Sztokholmu Arlanda. Połączenie wystartuje 1 czerwca 2022 roku i będzie realizowane każdego dnia samolotami Boeing 767-300ER.
Reklama

Linie Delta Air Lines właśnie wzbogaciły swoją europejską siatkę połączeń o atrakcyjne połączenie do stolicy Szwecji. Rotacja do Sztokholmu wróci do sezonowej oferty amerykańskiego przewoźnika po pięciu latach przerwy. Ostatni lot Delta Air Lines na trasie z Nowego Jorku JFK do Sztokholmu Arlanda odbył się w 2017 roku przy wykorzystaniu samolotu Boeing 757-200.

Pierwsi pasażerowie udadzą się w podróż z lotniska im. Johna F. Kennedy'ego do stolicy Szwecji już 1 czerwca 2022 roku. Rejsy będą realizowane codziennie - start ze Stanów Zjednoczonych przewidziany jest na godzinę 19:30, a lądowanie w Europie na godzinę 9:30 następnego dnia. W drogę powrotną maszyna w malowaniu Delta Air Lines wyruszy po dwugodzinnym postoju na płycie szwedzkiego lotniska, aby o godzinie 14:10 ponownie znaleźć się w Nowym Jorku. Połączenie wykonywane będzie samolotami Boeing 767-300ER w ramach sezonowego rozkładu lotów amerykańskiego przewoźnika.


Wraz z nowymi rejsami z Nowego Jorku do Sztokholmu, linie Delta Air Lines będą obsługiwały 20 kierunków europejskich podczas przyszłorocznego sezonu letniego. Już teraz Amerykanie realizują bezpośrednie połączenia z nowojorskiej bazy operacyjnej m.in. do Kopenhagi, Reykjaviku czy Pragi.

Najnowsza europejska propozycja od linii Delta Air Lines nie będzie jednak pozbawiona konkurencji. W szczycie sezonu letniego z korytarza powietrznego między Nowym Jorkiem (JFK oraz Newark) a sztokholmskim lotniskiem Arlanda będą korzystały także samoloty Airbus 350 linii Finnair, maszyny Airbus 330 linii SAS oraz samoloty Boeing 757 linii United Airlines. Wzmocniona obecność światowych przewoźników na rynku amerykańsko-szwedzkim świadczy o atrakcyjności tego połączenia, które każdego roku przyciąga wielu turystów i pasażerów biznesowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama