ITA Airways nawiązała współpracę z linią Etihad

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 grudnia 2021 09:45
Nowy włoski przewoźnik narodowy nawiązał współpracę z kolejną linią lotniczą w ciągu tygodnia. Po partnerstwie z linią KLM, linia ITA Airways podpisała umowę code-share z linią Etihad, dzięki czemu przewoźnicy zaoferują swoim podróżnym jeszcze więcej możliwości.
Reklama

Przedwczoraj (7.12) informowaliśmy o podpisaniu przez linię ITA Airways umowy code-share z holenderską linią KLM. Włosko-holenderskie partnerstwo udostępni pasażerom obu przewoźników jeszcze bogatszą ofertę europejskich połączeń lotniczych. Linia ITA Airways, która na rynku aktywna jest od niespełna dwóch miesięcy, nie zamierzała na tym poprzestawać i postanowiła nawiązać bliską współpracę z kolejnym przewoźnikiem. Tym razem Włosi podpisali umowę code-share z linią Etihad.


Porozumienie ma być impulsem do rozwoju turystyki i biznesu między Włochami a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Ponadto, na mocy umowy pasażerowie mają otrzymać możliwość skorzystania z wygodnych połączeń przesiadkowych oferowanych przez obie linie z Rzymu Fiumicino, Mediolanu Malpensa i Abu Zabi.

W pierwszej kolejności, klienci linii ITA Airways będą mogli wybrać się na trasach Etihad z Rzymu Fiumicino i Mediolanu Malpensa do Abu Zabi. Z kolei podróżni emirackiego przewoźnika zyskają dostęp do krajowych i regionalnych rotacji regularnie realizowanych przez linię ITA Airways do Genewy, Bari, Brindisi, Katanii, Palermo oraz na Maltę. Niewykluczone, że współpraca zostanie wkrótce rozszerzona o kolejne kierunki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama