Gdańsk: 240 tys. pasażerów w listopadzie

9 grudnia 2021 09:00
Kolejny miesiąc i kolejne dobre wieści z polskich lotnisk regionalnych. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy poinformował, że w listopadzie br. obsłużył 240 tys. pasażerów, czyli o ponad 345 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Reklama
Statystyki Gdańsk (GDN)
 
Jak co miesiąc, gdańskie lotnisko podzieliło się najnowszymi wynikami przewozowymi. W listopadzie br. przez Trójmiasto przewinęło się 240 tys. podróżnych, czyli o ponad 345 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem, gdy ruch lotniczy był znacząco ograniczony przez surowe restrykcje obowiązujące na granicach. Jest to także rezultat gorszy o zaledwie 38 proc. w porównaniu z rekordowym listopadem sprzed dwóch lat.

W minionym miesiącu najpopularniejszymi połączeniami dostępnymi w ofercie Portu Lotniczego Gdańsk były trasy do Oslo, Londynu, Amsterdamu, Warszawy oraz Kopenhagi. Dużym zainteresowaniem nieustannie cieszą się również rejsy czarterowe, z których skorzystało o 3,5 tys. proc. więcej turystów niż w listopadzie ub. roku.


Od początku roku gdańskie lotnisko odprawiło 1,9 mln gości, więc przekroczenie symbolicznej bariery 2 mln podróżnych w skali całego roku zdaje się być przesądzone. W 2020 roku Port Lotniczy Gdańsk obsłużył 1,7 mln pasażerów, a w rekordowym 2019 roku aż 5,4 mln.

W listopadzie br. linie Ryanair zainaugurowały z Gdańska atrakcyjne połączenie do hiszpańskiej Walencji. Połączenie realizowane jest całorocznie z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo (wtorki i soboty).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy