LOT: Związki zawodowe zgodziły się na zmianę systemu wynagradzania

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
08 grudnia 2021 11:29
1 komentarz
Większość działających w Polskich Liniach Lotniczych LOT związków zawodowych parafowało porozumienie dotyczące nowego regulaminu wynagradzania w spółce.
Reklama
Dzięki temu członkowie personelu pokładowego mogą już dziś wrócić do pracy na pełen etat. Porozumienie zakłada również korzystniejsze warunki pracy dla pilotów oraz pracowników naziemnych.

Na mocy podpisanego wczoraj (7.12) regulaminu wynagradzania, pracownicy personelu pokładowego wrócą na pełny etat przy pensum wynoszącym 30 godzin. Wskazane 30 godzin stanowi podstawę do wypłaty stewardesom i stewardom wynagrodzenia, nawet w sytuacji, gdy nie będą wykonywać żadnych czynności lotniczych, informuje w komunikacie prasowym spółka.

Oznacza to przede wszystkim możliwość powrotu do pracy w pełnym wymiarze godzin, co nie było możliwe według warunków obowiązujących od października 2020 r. Od momentu powrotu do pełnego wymiaru naliczać się będą również lata pracy w warunkach szczególnych, co umożliwi m.in. przejście na wcześniejszą emeryturę.

Dla pilotów liczba gwarantowanych godzin pensum została podwyższona z 20 do 27,5h.
Zarząd sformułował propozycję dla pracowników w taki sposób, aby wynagrodzenie personelu lotniczego (pokładowego i kokpitowego) wzrastało adekwatnie do liczby wylatanych godzin. Dzięki temu wynagrodzenia personelu pokładowego wzrosną do poziomu sprzed pandemii już w przypadku wylatania co najmniej 45 godzin w miesiącu.

Termin obowiązywania regulaminu to 31 marca 2024 r. Po tej dacie w PLL LOT automatycznie wrócą zasady wynagradzania sprzed pandemii COVID-19.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

Megula 2021-12-22 10:10   
Megula - Profil Megula
No i bardzo dobrze że udało się wreszcie dogadać. A skoro sie udało to znaczy że LOTowi tez na tym zalezalo
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N