Mikołaj wylądował w Łodzi

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
06 grudnia 2021 15:34
W mikołajki na łódzkim lotnisku wylądował Mikołaj. Przyleciał z Kijowa samolotem rejsowym ukraińskiej linii SkyUp. Przywiózł prezenty dla 200 dzieci z domów dziecka i Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej oraz cały worki słodyczy.
Reklama
Na płycie postojowej lotniska na Mikołaja czekały dzieci, skrzaty, renifer, wiewiór i biedronka. Wszyscy wołali „Mikołaju! Mikołaju!” Wreszcie na pasie startowym pojawił się niezwykły samolot w barwach czarno-pomarańczowo-białej. To jedyna maszyna we flocie ukraińskiego przewoźnika w barwach drużyny FC Shakhtar Donieck. Samolot ze szczególnym pasażerem ustawiła na płycie postojowej Joanna Filipek, pierwsza kobieta „follow” na łódzkim lotnisku i jedna z dwóch kobiet na polskich lotniskach, która pełni tę funkcję.

Po powitaniu dzieci z Mikołajem i skrzatami przeszły do hali przylotów, gdzie na karuzeli z bagażami kręciły się prezenty. Kiedy gość z Kijowa rozdał prezenty wyszedł do terminala, gdzie czekały na niego przedszkolaki. Były wspólne zdjęcia, przybijanie piątek i rozdawanie cukierków. Potem orszak Mikołaja poprowadzony przez samochód „Follow me”, pojechał ulicami Łodzi. Za „followem” jechały samochody porsche przybrane rogami renifera oraz wielki truck grupy Brotherhood MC Łódź z domkiem Mikołaja. Orszak rozwoził prezenty do domów dziecka. W niektórych dzieci były na kwarannie i można było tylko zostawić paczki przed drzwiami i pozabawiać maluchy wyglądające przez okna.


Orszak Mikołaja pojechał też na Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej, gdzie rozdawał słodycze dzieciom i dorosłym. W tym roku pomocnicy Mikołaja postarali się, żeby każde dziecko z placówek opiekuńczo- wychowawczych dostało indywidualny zamówiony przez siebie prezent. Dla najmłodszych były maskotki, gry, puzzle, modele samolotów, a dla starszych bluzy, piłki i torby..

- To już 5. edycja akcji charytatywnej Portu Lotniczego Łódź „Lądowanie Mikołaja”. Od 2017 r. Mikołaj przylatuje do Łodzi innym samolotem i rozdaje prezenty dzieciom. Dzięki darczyńcom wspierającym akcję udało na się obdarować setki dzieci z Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki, rodzin zastępczych oraz Domów Opieki. Ta akcja sprawia nam dużo radości i co roku jest niezmiennie wzruszająca – powiedziała Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź, pomysłodawczyni akcji „Lądowanie Mikołaja”.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy